Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Kłopoty z wentylacją i wycieraczkami

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
martins
fanatyk nissana
Posty: 279
Rejestracja: 2009-12-09, 11:31
Lokalizacja: Poznań/Człuchów

[P10/WP10] Kłopoty z wentylacją i wycieraczkami

Post autor: martins » 2010-02-10, 12:16

Mam taki problemik. Po tym, jak mieliśmy mrozy 0d -10 st w dół, mam problemy z elektryką w aucie. Ogółem Primera szybko się mrozi i jak za długo stoi to później drobne problemy występowały, ale po nagrzaniu szybko mijały i było ok. Teraz jest inaczej. Po całonocnym postoju na silnym mrozie mam problemy z dmuchawą i z wycieraczkami. Otóż odpalam autko, a te przeważnie nie działają. Zadziałają dopiero jak się rozgrzeje, albo od razu na zimno, albo wcale 8/ - loteria. Wszystko inne działa bez problemu. Wcześniej też takich przygód z autem nie było. Czasem wystarczy, że zgaszę silnik, odpalę ponownie i działają, jednak częściej muszę spory kawałek przejechac, żeby coś ruszyło. Co tam może aż tak marznąć? Jakiś bezpiecznik? Płytka?
sie remontuje sie Obrazek

Awatar użytkownika
NadiR
fanatyk nissana
Posty: 692
Rejestracja: 2009-12-09, 11:47
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: NadiR » 2010-02-10, 18:46

A nagrzewnica? Co do dmuchawy to płytka mogła pójść.... ona jest pod schowkiem bodajże też w P10. W Sunnych/100nxach tak było i przepalały się ścieżki. Trzeba je polutować dobra ręką i tyle.

Awatar użytkownika
martins
fanatyk nissana
Posty: 279
Rejestracja: 2009-12-09, 11:31
Lokalizacja: Poznań/Człuchów

Post autor: martins » 2010-02-10, 20:19

Generalnie jak już zadziała to grzeje dobrze. Jutro sprawdzę płytkę, może coś zaśniedziałe?

Sprawdzone, wszystko w elektryką wydaje się być w porządku. Teraz przy minimalnie ujemnych temperaturach nawiew i wycieraczki załączają się od razu. Pewnie coś mi tam przymarza i musi się rozgrzać. Chociaż to bardzo kłopotliwe. Może jak przyjdą większe mrozy i problem wróci to więcej uda mi się wybadać.
sie remontuje sie Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”