Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] wyświtlacz "oszalał"

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Bruno2010
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-03, 08:16
Lokalizacja: lodz

[P12/WP12] wyświtlacz "oszalał"

Post autor: Bruno2010 » 2010-08-03, 08:33

Witam,
mam pytanie do forumowiczów związane z wyświetlaczem w p12.
Podczas wciśnięcia stopu lub włączenia kierunkowskazów wyłącza się na chwilę wyświetlacz.
Zdarzyło sie również, że zaczął migać /po wciśnięciu stopu i włączeniu kierunkowskazu/między kamerą cofania, funkcjami radia i w końcu włączył się na ustawieniach radio - klimatyzacja.

Co może być powodem takiego zachowania.

Zimą miałem problem z tylnymi światłami i stopem - stop włączał sie razem z światłem przeciwmgielnym i zapałała sie kontrolka na desce. Rozebrałem światło, przeczyściłem było OK.Czy problem powrócił?

Pozdr.
Bruno2010

Bumcyk
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-27, 19:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bumcyk » 2010-08-10, 14:08

Witam.
Wypalona masa w tylnej lampie to Twój problem.
Pozdrawiam

Traszka
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-11, 08:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Traszka » 2010-08-11, 08:12

Witam.

Mam niemal identyczny problem jak Bruno: podczas hamowania włącza się kamerka cofania, a włączając prawy kierunkowskaz zaczynają mi migać światła stopu...

Bumcyk pisze o wypalonej masie w tylnej lampie; cóż, jestem kompletnym lajkonikiem, jeśli idzie o elektrykę, plusy i masy, więc bardzo proszę o prostsze wskazówki, abym mógł sam naprawić ten wkurzający problem, bo gdy zapytałem w serwisie Nissana, to kazali mi zostawić auto na co najmniej dzień, a ja nie mam na to czasu, niestety...

Pozdrawiam.

Bumcyk
nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-27, 19:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bumcyk » 2010-08-13, 22:29

Najprościej do ścieżek dolutować albo przykręcić dodatkowy przewód i połączyć z blachą samochodu.Masa to chyba był czarny przewód.Jak wyciągniesz wtyczkę to będziesz widzial wypalony styk i to będzie masa.Zobacz która ścieżka idzie do tego styku i do tej ścieżki dołącz kawalek przewodu i przykręć np do śruby mocującej lampę.Będzie metaliczne połączenie i problem zniknie.Profilaktycznie zrób tak w 2 lampach.
Pozdrawiam

Bruno2010
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-03, 08:16
Lokalizacja: lodz

Post autor: Bruno2010 » 2010-08-15, 08:39

Dzięki
Za poradę. Faktycznie problem był w "masie" na szczęście można u mnie rozebrać całe gniazdo z przewodami. Rozebrałem, przeczyściłem jest OK, na razie działa.

Pozdr.
Bruno2010

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”