Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] NATS - Jaki założyć alarm ?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

[P/WP11.144] NATS - Jaki założyć alarm ?

Post autor: jarkk » 2009-12-07, 13:50

Mam system NATS z centralnym w kluczyku.

chciałbym założyć alarm, ale podłączyć go do systemu NATS tak, żeby sterowanie alarmem (załączanie-wyłączanie) sprzęgnięte było z zamykaniem i otwieraniem samochodu przez oryginalny pilot w kluczyku.
_____________________________________________________________________________________________

czy ktoś próbował czegoś takiego? Jaki alarm? Jak podłączyć? Może ktoś dysponuje jakimiś schematami?
Moje doswiadczenia dotycza P10, ale pewnie u Ciebie jest analogicznie. Mianowicie, sterowanie centralnym przez alarm mam podpiete rownolegle do oryginalnego sterownika centralnego zamka. Zapewne u Ciebie tez tak mozna zrobic. Tylko pamietaj, ze jak bedziesz mial uzbrojony alarm, to po odryglowaniu zamkow i otworzeniu drzwi (ewentualnie innej chronionej strefy) to alarm sie wzbudzi i bedzie wyl
_____________________________________________________________________________________________

w swojej starej P10 zrobiłem tak jak Ty masz teraz, tzn. założyłem alarm i podłączyłem istniejący sterownik centralnego do nowego alarmu. Wtedy przybył mi do kluczyka nowy pilot (od alarmu).

Teraz mam pilota w kluczyku, który ma taką sympatyczną funkcję, że jednokrotne naciśnięcie powoduje otwarcie tylko drzwi kierowcy, a dwukrotne - reszty drzwi. Nie chciałbym dokładać do kluczyka z pilotem jeszcze jednego pilota (od alarmu i ew. sterującego również centralnym) tylko chcę wykorzystać istniejący pilot do sterowania nowo założonym alarmem.
Napewno jest możliwość podłączenia centralki alarmowej do sterownika NATS (i jednocześnie sterownika centralnego) w taki sposób, żeby sterownik NATS włączał/wyłączał centralkę alarmową, ale potrzebuję jakiegoś schematu centralki NATS (z jakiego wyjścia skorzystać) i oczywiście centralki alarmowej, którą można sterować sygnałem z tejże centralki NATS.
_____________________________________________________________________________________________

Chce zalozyc alarm do mojej primerki ktora ma centralny i imo. z NATS. Chce obslugiwac centralny z pilota alarmu. Wiem ze NATS ma tam jakis troche inny chyba system zamykania drzwi niz normalnie przez centralny. Jak to podlaczyc? Czy trzeba gdzies do sterwonika NATS sie wpiac alarmem zeby przy uzbrajaniu alarmu szedl sygnal do centralki NATS i przez nia zamykal sie centralny, Czy podlaczyc porostu silowniki do modulu centralnego z alarmu - to wydaje sie najprostrze tylko nie wiem czy to bedzie taki sam efekt jak zamkne drzwi przez pilota z NATS ?
_____________________________________________________________________________________________

Po lewej stronie pod bezpiecznikami jest skrzynka od centralnego - do niej sie wpialem. Najlepiej sprawdz jak w alarmie wyzwala sie centralny czy plusem czy minusem. I pozniej podlacz sie woltomierzem do przewodow co wychodza z tej skrzynki i sprawdzaj - zamykasz auto i patrzysz gdzie jest prawidlowy impusl - ja tak robilem. Pozniej jak wydawalo mi sie ze znalalzem to podlaczalem tam recznie z akumulatra impuls - jak drzwi sie zamknely lub otowrzyly to tam podlaczalem alarm.
_____________________________________________________________________________________________

Wystarczy zakupić alarm bezpilotowy, cena około 120zł (oczywiście są i droższe), podpięcie niewiele a właściwie wogóle nie różni się od montażu zwykłego alarmu na pilota, bo w tym wypadku oryginalny zamek na pilota (NATS) steruje załączaniem alarmu, a zakładając typowy alarm z pilotem to on steruje centralnym zamkiem.
_____________________________________________________________________________________________


źródło: NKP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”