Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Po remoncie silnika auto nie odpala

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Legion25
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-02, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

[P12/WP12] Po remoncie silnika auto nie odpala

Post autor: Legion25 » 2017-01-02, 12:16

Na wstepie chciałem się serdecznie przywitać. Włascicielem Primery jestem od 3 miesięcy jednak póki co nie było mi dane się nią zbytnio nacieszyć.
Miesiąc po kupnie obróciło panewki, zdecydowałem się na wymianę dołu silnika na uzywany. Silnik naprawiony, a auto działało 1 dzień... Problem polega na odpalaniu. Auto zgasło mi nastepnego dnia po odebraniu po przejechaniu kilkuset metrów.
Początkowo auto po przekręceniu kluczyka kręciło, ale nie odpalało, a jak odpaliło to gasło po 20-30 sekundach. Zauważyłem, że w momencie kiedy auto nie odpala załącza się wiatrak od chłodnicy.
Są tez sytuacje, że po przekręceniu na zapłon auto nie reaguje, a na konsoli zegarów świeci sie stałym światłem czerwona kontrolka od immobilaizera. Mechanik, który naprawiał auto twierdzi, że najprawdopodobniej czujnik polożenia wału , ale umywa ręce twierdząc, że on elektrykiem nie jest , a silnik naprawił poprawnie skoro dojechalem do domu.:/
Dodam także, że podczas blisko 2 miesięcy stania u mechanika calkowicie padł akumulator, nie przyjmował juz prądu. Został wymieniony na nowy.

Koledzy pomóżcie i podpowiedzcie co mogę sam sprawdzić samodzielnie. Może ktoś da jakis namiar na kogos z Warszawy kto mógłby podjechać z kompem?

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2064
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2017-01-02, 12:50

Skoro dzialal a teraz nie dziala- spróbuj od posprawdzania wszystkich kostek elektrycznych oraz połączenie wiazki z kompem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”