Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Bagażnik otwiera się losowo...

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

bartek9108
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-26, 20:42
Lokalizacja: Bełchatów

[P11/WP11] Bagażnik otwiera się losowo...

Post autor: bartek9108 » 2016-05-24, 17:21

Witam!

Mam drobny problem z bagażnikiem... troluje mnie od kilku dni. Sprawa wygląda tak, że po otworzeniu z centralnego nie można otworzyć bagażnika, ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Pomaga jedynie włożenie kluczyka i wtedy dzieje się cud... po zamknięciu można go już otworzyć z zewnątrz jak i z zewnątrz... tylko... dzieje się to raz albo kilka i problem się powtarza.

Sprawdzałem cały mechanizm i jest ok. Raz przecięty był kabel przy zawiasie bo się zaginał, ale jest poprawiony na łączce elastycznej i nie jest to jego wina. Jestem słaby z elektryki więc... gdzie szukać dalej problemu?

I pytanko przy okazji... jaki jest rodzaj żarówki w podświetleniu (tym centralnym na środku dachu) w podsufitce? C5W? Wygląda jak rurka, nie ma oznaczeń, a w sklepach takich nie spotkałem. Na allegro są coś w podobie ale nie ma wymiarów, a sklepy motoryzacyjne w moim genialnym mieście upierają się, że to nie jest żarówka samochodowa.

Awatar użytkownika
geckon
wiem o czym pisze
Posty: 58
Rejestracja: 2012-10-07, 18:24
Lokalizacja: Opole

Post autor: geckon » 2016-05-28, 17:17

Ja się podłączę do tematu. Z tym, że u mnie bagażnik z dnia na dzień przestał się wogóle otwierać z centralnego zamka i trzeba go otwierać osobno.

Awatar użytkownika
brylant13
doświadczony forumowicz
Posty: 230
Rejestracja: 2015-04-08, 09:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: brylant13 » 2016-05-28, 17:24

Podejrzewam że ułamał się obrotowy element trzymający cięgno centralnego jak na zdjęciu
Obrazek

Rozebrać i albo coś skleić jak się będzie dało, jak nie to kupno wkładki zamka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”