Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] witam. problem z termometrem temp otoczenia

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

kamillo99
nowy na forum
Posty: 21
Rejestracja: 2011-12-25, 11:31
Lokalizacja: koło

[P11/WP11] witam. problem z termometrem temp otoczenia

Post autor: kamillo99 » 2012-02-26, 11:09

zawsze po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplon wyswietlacz zaczynal wskawywac temperature z zewnatrz. niestety od kilku dni nie wlacza sie wskazanie termometra tylko caly czas jest zegarek. co moze byc przyczyna? niby nic takiego ale bywa przydatny ten termometr chocby z ciekawosci

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-02-26, 11:21

mogła zaśniedzieć Ci kostka przy czujniku temp. Ona jest niby szczelna ale...

Ewentualnie czujnik mógł zakończyć współpracę. NIe wiem gdzie on się znajduje w P11 ale w 144 jest przed chłodnicą pod pasem przednim na wys. klaksonów
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bad_gen
aktywny forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 2012-04-07, 20:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: bad_gen » 2012-06-01, 21:23

witam, mam tez problem z termometrem, nie wiem czy mam ten czujnik temperatury, coś we wskazanym miejscu jest ale nie mam pewności. Na jednym z forów nissanowskich znalazłem metodę aktywacji wyświetlania na wskaźniku, postępując zgodnie z nią skończyło się to resetem licznika dziennego i koniecznością ustawienia godziny :-> :-o . Ponowna próba i powtórka z rozrywki. :-( Dałem sobie spokój zwłaszcza że mam zamontowany taki gadżet czyli termometr zewn/wewn plus zegarek, przeniesiony z poprzedniego samochodu. Ale w czasie "kombinowania" zauważyłem że na wyświetlaczu pojawiły się następujące symbole: EQ, UEr, EEP, czwarte naciśnięcie zerowania licznika pokazało puste pole. Czy ktoś wie co one oznaczają i "z czym to się je?"
pozdrawiam
Nie pytaj co Twój Nissan może zrobić dla Ciebie-pomyśl co Ty możesz zrobić dla niego
Nie jesteś sam na drodze, pomyśl o innych kierujących... a czasami za nich...

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-06-01, 23:12

Pozwolę sobie skopiować swój opis aktywacji termometru z tematu: viewtopic.php?t=5871&postdays=0&postorder=asc&start=30

opis ze zdjęciami znajdziesz na 2giej stronie.


1. sprawdzamy czy mamy czujnik temperatury zewnętrznej jeśli nie mamy to dokupujemy go lub zakładamy termistor 2.5K(2.50zl w elektronicznym)
2. Po wpięciu aktywujemy go w opisany sposób:
a) przytrzymujemy oba przyciski na liczniku i włączamy zapłon
b) gdy włączymy zapłon puszczamy przycisk kasowania licznika
c) na wyświetlaczu ukaże nam się napis E6
d) puszczamy przycisk zegarka i przyciskiem kasowania przełączamy wskazania do momentu aż na wyświetlaczu nie będzie nic
e) w tym momencie wszystkie zegary podniosą się w górę ok 3-4razy
f) po skończonych "wygłupach" licznika zobaczymy piękne 2 kreski pomiędzy licznikami a pod zegarkiem pojawi nam się temperaturka zewnętrzna
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

counterox
wiem o czym pisze
Posty: 79
Rejestracja: 2009-12-24, 13:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: counterox » 2012-10-27, 21:10

Orientujesz się, czy w Almerze N16 bez komputerka ta metoda zadziała ?

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2012-10-28, 00:38

niestety nie jestem pewny ale na 75% zadziała
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Ryba80
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-06-07, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ryba80 » 2015-06-09, 18:50

Witam,
Zgłaszam się z pytaniem:
Mam termometr od P11.144 - niby właściwy czujnik, ale na jednym złączu (mam dwie wiązki po dwa kable) temperatura zewnętrzna się nie pokazuje, za to klima działa prawidłowo, po przepięciu na drugą wiązkę klima grzeje (nie umie chłodzić, zawsze wieje ok. 22-24*C), natomiast zewnętrzna temperatura jest w okolicy 50*C dla 20*C faktycznej/58 dla 28. Gdzie szukać usterki?
Założyłem drugi (są termometry dwa, na obu wiązkach) i klima współpracuje ok, nauczyła się chłodzenia, natomiast temperatura nadal dziwne wyniki podaje. Usterka pojawiła się po stłuczce, przy okazji której straciłem termometr (zmiażdżony w dziurce, w której się znajdował, pękła obudowa, układ zdechł).

Dodam, że jest to P11.144 2.0 TD kombi.

W razie braku wiedzy zdejmę charakterystykę potencjometrem z termometru i zbuduję czujnik ręcznie, ale wolałbym wiedzieć, że to nie jakieś uszkodzenie w komputerze...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”