Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Mrugające ksenony

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

[P/WP11.144] Mrugające ksenony

Post autor: bartekzuczek » 2015-04-19, 20:03

Cześć. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post.

Posiadam primerke 1.8 z 2001 r. Mój problem to mrugające xenony - rozbłyski prawej lampy (tak mi się wydaje że prawej). Widać je jedynie podczas jazdy, jak samochód stoi to nie mrugają. Mruganie nie jest jakieś mocno częste czasem mrugnie co 5 minut raz co kilka sekund 2 3 razy. Generalnie rozbłyski są dużo częstsze kiedy dopiero włączę światła. Po około 2 minutach mruganie się zmniejsza. Zauważyłem również coś takiego, że kiedy samochodzik sobie stoi i są zapalone światła to w prawej lampie zauważam taki jakby żarzenie się xenona. Nie świeci jednostajnie tylko tak jakby światło pulsowało. Podczas wymiany żarników zauważyłem, że zaczepy nie dociskają dobrze żarnika do reflektora. Przy popychaniu delikatnym czuć, że się rusza. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale w radiu słyszę od czasu do czasu trzaski ale tylko kiedy słucham radia w cd lub kasecie nie występuje (radio fabryczne). Czytałem, że xenony mogą mieć wpływ na pracę radia tylko, że trzaski są słyszalne nawet gdy światła nie są włączone. żarniki mam wymienione na poprzednich było to samo. Co najprawdopodobniej może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy to przetwornica, regulator napięcia ruszający się żarnik?
Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem od czego zacząć usuwanie problemu, za co się złapać.

Pozdrawiam

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2015-04-19, 20:28

Żarniki do wymiany objaw kończenia się , w P11 masz D2S.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Post autor: bartekzuczek » 2015-04-19, 20:37

Żarniki wymieniałem, może nie na jakieś super extra ale w lampach siedzą nowe i od początku było to samo.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-04-19, 20:43

Żarnik jest w żarówce, HID to palnik - wyładowanie elektryczne w gazie - palenie się łuku elektrycznego.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Post autor: bartekzuczek » 2015-04-20, 17:54

janusz pisze:Żarnik jest w żarówce, HID to palnik - wyładowanie elektryczne w gazie - palenie się łuku elektrycznego.
Masz rację, ale to już jest zwykłe czepianie się. Jeśli to miała być pomoc w rozwiązaniu mojego problemu to szczerze mówiąc lepiej było by gdybyś ominął ten temat i napisał komuś coś konkretnego co rzeczywiście pomorze. Sądzę, że znajdą się tu forumowicze, którym nie będzie przeszkadzało, że napisałem żarnik bo i tak wiedzą o co mi chodzi i z chęcią udzielą mi pomocy. Tak więc nie obraź się ale za takie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2015-04-20, 18:08 przez bartekzuczek, łącznie zmieniany 1 raz.

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2015-04-20, 18:02

Kiepskiej jakości palnik szybko się kończy u mnie po wymianie wszelkie objawy podobne do twoich znikają .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2015-04-20, 18:08

bartekzuczek, montowałeś produkty jakiś renomowanych firmy, czy tanie z marketu?
bartekzuczek pisze: Sądzę, że znajdą się tu forumowicze, którym nie będzie przeszkadzało, że napisałem żarnik bo i tak wiedzą o co mi chodzi i z chęcią udzielą mi pomocy.
Jeżeli możemy dbać o poprawność to dlaczego tego nie robić? Potem przyjdzie kolejny, który będzie powielał błąd...
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Post autor: bartekzuczek » 2015-04-26, 20:53

kupiłem takie xenonki Wczoraj zauważyłem coś takiego: jechałem w nocy światełka mi mrugnęły kilka razy, dojechałem na miejsce, wyszedłem z auta i co widzę świeci tylko jedna lampa. Maska w górę i ruszyłem wtyczką. Lampa zaświeciła ale zaczęła mrugać. Zacząłem ją przyciskać aż znieruchomiała w oprawce i mruganie się skończyło. Może to wina tego że ten zatrzask trzymający ksenonka jest uszkodzony. Jak na razie lampa mi nie mruga ale usterna na pewno nie jest jeszcze usunięta.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-04-26, 20:59

Bartekzuczek, rozbierz wtyczkę i sprawdź wsuwki - zakładam, że przewody się poluzowały, albo same wsuwki się rozgięły już i nie trzymają prawidłowo.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2015-04-27, 06:55

Wsuwka na palnik oryginalnie jest zabezpieczona śrubką .
Ostatnio zmieniony 2015-04-27, 07:36 przez nice-wawa, łącznie zmieniany 1 raz.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
deBestciak
fanatyk nissana
Posty: 358
Rejestracja: 2010-11-01, 13:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: deBestciak » 2015-04-27, 16:07

niedawno wymieniałem palniki (były z pierwszego montażu) i żadnych śrubek nie widziałem
przygoda z nissanem zakończona :( teraz TOYOTA ;)

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Post autor: bartekzuczek » 2015-05-01, 12:10

Wyczyściłem i podgiąłem styki we wtyczce i niestety mruganie się nasiliło. Następnie znów poruszałem i docisnąłem wtyczkę i rozbłyski ustały. Przejechałem kilka kilometrów i nie zauważyłem problemu. Sam nie wiem czego to wina. Jeszcze takie pytanie: czy ta wtyczka którą "nakręcam" lampę to zwykła wtyczka czy siedzi w niej jeszcze jakaś technologia??:-)

Awatar użytkownika
ajsik
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2014-09-19, 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ajsik » 2015-05-01, 13:17

Miałem identycznie, bo jestem świeżo po wymianie prawej lampy (kupionej zresztą za grosze dzięki uprzejmości forumowicza z nissan zone). Rozwiązanie problemu j/w u Bartka.

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Post autor: bartekzuczek » 2015-05-01, 19:23

ajsik pisze:Miałem identycznie, bo jestem świeżo po wymianie prawej lampy (kupionej zresztą za grosze dzięki uprzejmości forumowicza z nissan zone). Rozwiązanie problemu j/w u Bartka.
Trochę nie rozumiem. Jakie jest rozwiązanie? Wymiana lampy czy kombinowanie z wtyczką co jakiś czas??

Awatar użytkownika
ajsik
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2014-09-19, 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ajsik » 2015-05-01, 20:32

Docisnąem wtyczkę. Na razie spokój. Nie mam już rozbłysków.

[ Dodano: 2015-05-10, 14:18 ]
Witam, mój problem wrócił. Miałem wyjazd i autko było czasem użytkowane przez żonę, która mówiła, że świeciło normalnie. Dziś włączam i nie świeci Xenon, dopiero po ok 3-5 minutach zapala się, gdy się zapala mam rozbłyski. Żarnik sprawny, bo przekładałem i to samo. Może ktoś ma jakiś pomysł? Ja podejrzewam, że to przez deszcz, wilgoć i niższą temperaturą, bo kiedy żona jeździła było ciepło. Wiem, że to trochę zakrawa na wróżbitę, ale innego pomysłu nie mam. Przynajmniej tak mi się wydaje, że to przez to. Może ma ktoś pomysł z kolegów gdzie szukać przyczyny?

//edit
Dociskanie wtyczki nie pomaga.

bartekzuczek
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-10-05, 15:56
Lokalizacja: Zamość

Post autor: bartekzuczek » 2015-06-28, 18:33

Witam wszystkich.

wydaje mi się, że już rozwiązałem problem. Najprawdopodobniej przyczyną rozbłysków było to, że żarnik był zbyt luźno osadzony w soczewce. Wyjąłem lampę popodginałem druciki trzymające żarnik i już od kilku dni nie zauważyłem jakichkolwiek rozbłysków. Mam nadzieję, że problem nie powróci.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”