Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] zegary zwariowały / problemy z komputerem?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

jazzawy
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-11, 19:31
Lokalizacja: Sochaczew

[P/WP11.144] zegary zwariowały / problemy z komputerem?

Post autor: jazzawy » 2014-08-14, 11:47

Witam wszystkich serdecznie!
To mój pierwszy post bo i pierwszy problem z nissanem :)

Od pewnego czasu zegary w mojej primerze oszalały - na dziś żaden wskaźnik nie pokazuje prawdy, albo leży (prędkościomierz), albo zawyża (temperatura po odpaleniu po nocy na czerwonym polu, a paliwo pokazuje pełny bak i jednocześnie świeci się rezerwa). Wyświetlacz wyświetla wszystkie możliwe znaki (same ósemki :) ).

Problem z zegarami zaczął się od obrotomierza, który pewnego poranka po odpaleniu najpierw pokręcił się kilka razy jak wycieraczka, a potem opadł pionowo w dół i przestał działać. Do tego wyzerował się licznik i inne wskazania komputera były nieprawdziwe.

Teraz nie działa już nic, a na dodatek zapaliła się kontrolka silnika... Błędy raz wykasowałem, były P0500 i P0325, ale teraz zapaliła się znowu. Co jakiś czas zadziała obrotomierz, ale tak, jakby dzielił rzeczywiste obroty przez 500, dochodzi max do ok 1000obr/min

Pytanie, czy to zimne luty w liczniku, jak sugeruje kilka odwiedzonych przeze mnie stron, czy jakieś problemy z komputerem?

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,
Artur

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2014-08-15, 03:00

Najpewniej zimne luty lub uszkodzenie procesora sterującego zegarami o ile taki jest.
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”