Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Brak iskry na kablach i świecach.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

DVDeeJay
nowy na forum
Posty: 27
Rejestracja: 2014-03-16, 15:15
Lokalizacja: Lisewo/Toruń

[P10/WP10] Brak iskry na kablach i świecach.

Post autor: DVDeeJay » 2014-04-22, 15:03

Witam.
Dzisiaj powstał problem w moim aucie. Oringi pod pokrywą zaworów puszczały olej i świece oraz fajki pływały w oleju. Auto nie odpalało. Oczyściłem i jedno i drugie, wymieniłem uszczelke i oringi ale nie mam iskry na zadnej ze świec i na fajkach też nie. Iskra z cewki wychodzi do kopułki. Rozebrałem kopułke i dwa bolczyki pozostawiaja wiele do zyczenia dlatego jutro ja wymienie i przy okazji palec. Moje pyatanie brzmi...gdzie jeszcze może leżec problem? Kąpiel w oleju zaszkodziła kablom i świecom?
Nie ma złych dróg....są tylko źli kierowcy...

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-04-22, 15:16

Kąpiel w oleju nie powinna im zaszkodzić. Też tak miałem w P10, że na jednym garnku ciągle był olej w komorze świecy. Przeczyść dokładnie miejsca połączeń przewodów z kopułką oraz wytrzyj świece z oleju. Możesz umyć je jagodzianką na kościach.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

DVDeeJay
nowy na forum
Posty: 27
Rejestracja: 2014-03-16, 15:15
Lokalizacja: Lisewo/Toruń

Post autor: DVDeeJay » 2014-04-22, 17:13

własnie tak zrobiłem...wyczyszczone dokładnie...iskry nadal brak.....na jutro bedzie kopułka z paluchem....zobaczymy czy wymiana pomoże..

[ Dodano: 2014-04-23, 15:29 ]
Palec i kopułka wymieiona...auto nadal nie odpala...powróciła iskra na swiece ale auto jest zalewne paliwem.....po wyjeciu bezpiecznika od pompy i odcieciu paliwa auto w czasie krecenia strzelało w tłumik...podobnie przy próbie odpalenia na gazie....kable zapłonowe w kolejnoscie 1-3-4-2 licząc od strony rozrządu...koledzy pomóżcie bo sie mi juz skonczyły pomysły....źle ustawiony zapłon? czujnik położenia walu? wyciągniety rozrząd?....gdzie szukac?

[ Dodano: 2014-04-24, 13:59 ]
Problem rozwiązany....leje monowtrysk.....aktualnie poszukiwania sprawnego i wymiana.
Admina prosze o przeniesienie we właściwy dział...oczywiście jeżeli to konieczne.:)
Nie ma złych dróg....są tylko źli kierowcy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”