Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Centralny zamek szaleje

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
5prus8
wiem o czym pisze
Posty: 45
Rejestracja: 2010-03-14, 17:29
Lokalizacja: Chojnice/Tuchola

[P10/WP10] Centralny zamek szaleje

Post autor: 5prus8 » 2011-12-25, 19:35

Witam, mam problem w ostatnich dniach od kiedy się ochłodziło, aczkolwiek kiedy otwieram/zamykam auto to często zdarza się że zamiast otwierać/zamykać wszystkie drzwi to otwiera jedne lub nie domyka wszystkich, kiedy zamykam/otwieram za drugim, trzecim razem jest ok. I tu moje pytanie czy to jest wina akumulatora (dodam że nowy od ok. 0,5 roku) czy styków w drzwiach, lub innej usterki?? Jeśli znacie odp. to proszę o pomoc bo denerwujące jest latanie wokół auta i sprawdzanie wszystkich drzwi ;/. Pozdrawiam...
Nissan Primera P10 SR20Di

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2011-12-25, 20:41

Jeśli masz zrobione na pilota i dokładany był siłownik sterujący to go wymień. Przerabiałem coś takiego.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

Awatar użytkownika
5prus8
wiem o czym pisze
Posty: 45
Rejestracja: 2010-03-14, 17:29
Lokalizacja: Chojnice/Tuchola

Post autor: 5prus8 » 2011-12-25, 22:16

Nie przerabiałem pod pilota jest normalnie otwierany i zamykany z kluczyka i jak otworze drzwi dla wszystkich i pasażer złapie za klamkę to się automatycznie zamkną wszystkie oprócz drzwi kierowcy, albo odwrotnie chce zamknąć wszystkie a zamkną się tylko po mojej stronie... Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale przy otwarciu obu tylnych drzwi nie pali się światło w środku ani nie pokazuje się kontrolka otwarcia drzwi.
Nissan Primera P10 SR20Di

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-12-25, 23:18

5prus8, To ze sie nie zaswieca kontrolka ani swiatelko to nie ma nic wspolnego z centralnym. Poprostu masz napewno uszkodzone te wlaczniki przy drzwiach albo kabelki tam urwane. A od kierowcy ci sie nie zamkna bo tam jest taki wlacznik tylko ktorym ty sterujesz jak obracasz kluczyk w zamku. Tylko w drzwiach kierowcy nie ma silownika.
Obrazek

bobytempelton
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2012-01-08, 19:27
Lokalizacja: Opatów

Post autor: bobytempelton » 2012-01-08, 20:13

U mnie kiedyś był walnięty "timer lock" znajduje się on przed przednimi prawymi drzwiami, od środka samochodu przed nogami pasażera po prawej stronie jest plastikowy dekielek, po odkręceniu go widać czarną puszkę, to to, u mnie sam się zamykał i otwierał kiedy chciał.

Awatar użytkownika
Morphinus8
stały bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 2012-01-02, 22:38
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: Morphinus8 » 2012-03-20, 17:51

Ja miałem problem, że podczas jazdy zamykało i otwierało wszystkie drzwi poza moimi.
Awaria była w przełączniku zamykania drzwi (ten po lewej od ręcznego na płaski).

Wyjaśnię:
Przełącznik ten powinien być używany w przypadku, kiedy kładziemy np. laptopa na tylnym siedzeniu. Pstryk i wszystkie drzwi, poza drzwiami kierowcy są zabezpieczone, by nikt nam z zaskoczenia na skrzyżowaniu go nie gwizdnął.
Prędkość nie zabija !! !! !!
Zabija zbytnia pewność siebie !! !! !!

Ku przestrodze: http://www.youtube.com/watch?v=7sJg9PuXMRk&NR=1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”