Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Uszkodzona nagrzewnica?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

[P10/WP10] Uszkodzona nagrzewnica?

Post autor: karol999 » 2010-11-08, 11:06

Nadchodzi zima, a ja nie mogę korzystać z ogrzewania ;(

Po włączeniu ogrzewania, gdy silnik rozgrzany, czuć w kabinie silny zapach jak gdyby jakiejś substancji chemicznej (np. farby). Powoduje on bóle i zawroty głowy... ;( Po wyłączeniu ogrzewania wszystko wraca do normy.

Czy może to świadczyć o nieszczelności nagrzewnicy (wycieków nie stwierdziłem - usilnie szukałem, choć zauważam parowanie szyb po włączeniu ogrzewania, gdy w kabinie zaczyna robić się ciepło) ?

Czy tak pachnie Borygo (mam u siebie Borygo EKO - na glikolu propylenowym) ?
A może rozkłada się parszywy plastik, z którego zrobiona jest chłodnica

Czy możliwe jest, że blacharz-flejtuch, który polerował maskę po malowaniu, nie zabezpieczył wlotów powietrza zlokalizowanych przy szybie i środek do polerowania dostał się do nagrzewnicy i teraz po rozgrzaniu rozkłada się?

A może jakaś nieszczelność w klimie - czy czynnik chłodzący ma przykry zapach?

Pomocy...
Pozdrowienia

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-11-08, 12:18

Z twojej wypowiedzi wnioskuje że padła nagrzewnica jak ustaje po wyłączeniu ogrzewania .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

donn_primerra
stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 2009-12-30, 00:37
Lokalizacja: Łask

Post autor: donn_primerra » 2010-11-08, 19:57

nalej sobie płynu który masz na coś rozgrzanego i porownaj zapachy.. glikol ma specyficzny zapach bedziesz wiedział czy to nieszczelność czy coś ci niechluj nalał.. włączenie ciepła nie jest wyznacznikiem gdyrz rozgrzanie może rozpuszczać inną chemie znajdującą cię w kanałach wentylacji..
Nissan Primera p10 2.0 pb+lpg..... BMW E90 2.0 td .....VW T4 2.5TDI
nowe p10 sedan 2.0 95r GT ma juz silnik

p10 2.0 pb+Lpg 90r. 530 tyśi niestety od 25-02-2010 już tylko na 4 biegach

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: karol999 » 2010-11-26, 12:06

Dzięki Wam za wskazówki :) Jestem w trakcie diagnozowania.

Na marginesie: czy ktoś z okolic Szczecina wymontowywał nagrzewnicę? Operacja jest monstrualna i raczej, w mym przypadku nieunikniona - obawiam się powierzyć ją mechanikowi - wandalowi, który jedną rzecz naprawi, a kilka zepsuje... Z kolegą klubowiczem byłaby na pewno bezpieczniejsza :)
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
hochoł
fanatyk nissana
Posty: 815
Rejestracja: 2009-12-08, 22:36
Lokalizacja: 3 City

Post autor: hochoł » 2010-11-26, 14:35

Jakby padła tobie nagrzewnica to powinieneś mieć mokre dywaniki no i para powinna pojawić si aucie.Sprawdź poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku,to będzie pierwszy objaw jakichś nieszczelności.Ja nagrzewnicę w P10 wymieniałem sam posiłkując się instrukcja Hainsa.Fakt jest przy tym mnóstwo roboty bo musisz rozmontować calusieńki kokpit żeby dostać się do nagrzewnicy.Rozmontowanie tego kokpitu zajęło mi chyba ok 4 godzin-składanie z godzinkę mniej :) .Niestety mieszkam za daleko żebym mógł ci pomóc fizycznie ale jak będziesz miał jakieś pytania to służę pomocą na odległość :)
Tutaj masz linka do NKP gdzie pisałem o tym problemie http://forum.nissanklub.pl/index.php/to ... ntry380529
micra K10 1,0 lx 89r R.I.P.
Primera P11.144 2,0 TD kombi 2000r R.I.P.
Primera P11 2.0 TD hb 1997 R.I.P.
http://www.drezyny.pl/
W TRASIE ZAWSZE NA "DZIEWIĘTNASTCE"

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: karol999 » 2010-12-07, 12:39

Wielkie dzięki za pomoc - po zdjęciach widzę, że akcja wymiany nagrzewnicy nie jest błachostką :) Ze względu na cięzkie warunki pogodowe zabiorę się za to dopiero wiosną. Na teraz - odłączyłem przewody od nagrzewnicy i jest super (brak parowania w kabinie i ubywania płynu w zb. wyrówn., a najważniejsze - brak przykrego zapachu) - diagnoza więc okazała się trafna. Jedyny mankament to zimno - szukam teraz jakiegoś alternatywnego źródła ogrzewania. Może nagrzewnica elektryczna. Jak sądzicie, jaką moc powinna mieć taka nagrzewnica, aby odczuć efekt? Wiecie może jakie ustrojstwo by się nadawało?
Pozdrowienia

D@wiD
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2010-11-08, 13:14
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Post autor: D@wiD » 2010-12-27, 19:04

a masz sprawny termostat? a smierdzi moze jakiś osad z plynu starego sie osadzil nie wiem to tylko przypuszczenia :-) a jak masz uszkodzony termostat to wymiana w linku ---->> http://primeraklub.boo.pl/viewtopic.php?t=19
Pierwszy w polsce klub nissana Primery--->>> www.PrimeraKlub.pl Dołącz do nas juz dziś!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”