Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11.144]Kierunek nawiewu

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Plemaster
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-15, 21:00
Lokalizacja: Wrocław

[P11.144]Kierunek nawiewu

Post autor: Plemaster » 2018-07-13, 19:59

Witam
Mam problem z pokrętłem od zmieniania kierunku nawiewu, mianowicie można przełączyć tylko na szybę albo szybę i nogi dalej nie chce się przekręcić. Ma ktoś może pomysł jak się uporać z tą awarią?

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: [P11.144]Kierunek nawiewu

Post autor: bandito » 2018-07-14, 08:44

Trzeba wyjąć radio i w panelu klimy zobaczyć czy przypadkiem linka podczas kręcenia pokrętlem nie przemieszcza się z pancerzem i potem blokuje. Miałem tak u siebie. A jeśli będzie wszystko w porządku to odpiąć linkę a dokładnie to drut i sprawdzić czy to panel blokuje czy linka

Plemaster
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-15, 21:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: [P11.144]Kierunek nawiewu

Post autor: Plemaster » 2018-07-15, 09:23

No niestety wychodzi na to że problem jest gdzieś w mechanizmie. Linka ułożona jest prawidłowo (rusza się sam drut bez pancerza). Po odłączeniu pokrętło chodzi bez problemów. Trochę rozebrałem obudowy od strony kierowcy żeby zobaczyć jak tam to wszystko działa ale jest tak mało miejsca że ciężko cokolwiek sprawdzić. Znalazłem jakieś cięgno do którego dochodzi linka i przy użyciu dość dużej siły udało mi się przesunąć na nawiew na same nogi. Po tym zabiegu bezproblemowo mogę zmieniać między trzema a nie dwoma położeniami. Na kolejne położenie już nie ma szans "siłowo" zmienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”