Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/W10] Tłumik końcowy - jaki producent i gdzie kupić?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

[P10/W10] Tłumik końcowy - jaki producent i gdzie kupić?

Post autor: karol999 » 2016-01-13, 18:01

W skrócie:

Mam problem z dostaniem tłumika końcowego, który byłby akceptowalnie cichy. Fachowcy usiłują mi sprzedać tłumik firmy FERROS, który jest nieakceptowalnie głośny, natomiast nie mogę dostać Bosala, gdyż podobno Bosal nie realizuje zamówień od wielu miesięcy.

A oto kulisy problemu:

4 lata temu padł mi tłumik końcowy, który miałem od początku (przerdzewiał w środku, mniemam, że po prostu naturalnie się przepalił ze starości). Fachowcy wstawili mi na dzień dobry to, czym handlowali, czyli tłumik firmy FERROS. Okazało się już po kilku minutach jazdy, że strasznie buczy i nie da się z nim jeździć.
Na moje żądanie zaproponowali mi coś lepszego, tj. Bosala. Wstawili Bosala i było OK, lecz, przed zamontowaniem widziałem, że był on mocno poobijany i powgniatany, a flejtuchy-fachowcy nawet go nie prysnęli srebrzanką. Na efekt nie trzeba było długo czekac. Po 3,5 roku jazdy przerdzewiało mu poszycie w miejscu niewidocznym, bo od strony podłogi. Zrobiła się dziura na 2 palce. W efekcie zaczął buczeć i zgłosiłem się do fachowców o nowego Bosala lub naprawę. O naprawie nie chcieli słyszeć, bo wg nich tłumik po naprawie byłby zbyt głośny. Okazało się, że Bosal ma jakieś problemy i od września nie realizuje żadnych zamówień. W rezultacie jeżdżę z dziurawym tłumikiem i będę musiał coś z tym zrobić, bo zbliża się przegląd.

Doradźcie, co zrobić:

- czy znacie producenta i/lub sprzedawcę cichych tłumików końcowych (dodam, że pytałem fachowców o tłumik innego producenta, EDEX, ale oni nie chcieli o nim nawet słyszeć),

- jeśli zakup tłumika jest obecnie wg Was niemożliwy, to jak naprawić ten dziurawy, aby jego głośność była akceptowalna (dodam, że wg fachowców tłumik ma 3 warstwy poszycia, wszystkie dziurawe, a w dziurę można włożyć 2 palce). Rozważałem takie rozwiązania: poxilina + obejma z blachy stalowej na wierzch; poxilina + naspawanie łaty...

- czy ewentualnie ma sens zakupu używanego tłumika (zakładam, że zapewne nie byłby markowy i może paść lada moment)?
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
brylant13
doświadczony forumowicz
Posty: 230
Rejestracja: 2015-04-08, 09:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: brylant13 » 2016-01-13, 18:35

Polski producent POLMO posiada w ofercie tłumik do P10
http://www.polmostrow.pl

Ja parę dni temu wymieniłem w swojej P11 środkowy i końcowy z tej firmy i na razie jestem zadowolony. Może za wcześnie na jakieś opinie ale mam 2 lata gwarancji więc zawsze można reklamować.

Nie wiem co rozumiesz przez cichy? Mam być jakoś dodatkowo wyciszany? Ten z Polmo jest ok, auto chodzi bardzo cicho

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2016-01-13, 18:48

Mam bosala końcowy jakbyś chciał :)
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2016-01-13, 21:08

Polmostów to największe dziadostwo dostępne w sklepie. Nie wiem jak te z chińczyki z aledrogo, ale ogólnie nie polecam tej marki.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2016-01-13, 21:17

Ja mam, jak dobrze pamiętam tłumik ASMETu i powiem szczerze jeździ już chyba dobre 2 lata i nie jest źle :d
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
brylant13
doświadczony forumowicz
Posty: 230
Rejestracja: 2015-04-08, 09:04
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: brylant13 » 2016-01-13, 21:25

Oskr5 pisze:Polmostów to największe dziadostwo dostępne w sklepie. Nie wiem jak te z chińczyki z aledrogo, ale ogólnie nie polecam tej marki.
Skąd taka opinia? Nawet na tym forum ktoś polecał, a i w necie raczej dobre opinie, a jakość porównywaca do Bosal'a a cenowo spoko

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Oskr5 » 2016-01-14, 19:17

Z doświadczenia. Miałem takie w Sunnym . 2 lata nie wytrzymał i pękł na łączeniu rury z puszką . Ogólnie to najtańsza propozycja więc nie ma co się spodziewać wiele. Możesz zakonserwować od zewnątrz, ale w środku jak skoroduje albo się wypali to lipa .
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... al-145-393

karol999
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-05-13, 13:33
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: karol999 » 2016-01-15, 12:20

brylant13 pisze: Nie wiem co rozumiesz przez cichy? Mam być jakoś dodatkowo wyciszany? Ten z Polmo jest ok, auto chodzi bardzo cicho
Pisząc "cichy" miałem na myśli akceptowalnie głośny, tzn. taki, który podczas jazdy nie obciąża zbyt mocno słuchu. Moja skala porównawcza to:
- Bosal - cichy
- Ferros - głośny

[ Dodano: 2016-01-15, 12:39 ]
Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie i pomocne uwagi.

Dostałem namiar na sprzedawcę oryginalnego tłumika nissanowskiego (odpowiednik Bosala 145-221, do Primery P10E, ale nie będący odpowiednikiem do mojej Primery P10 (nr Nissana: 2010078J01)) i czekam na jego dostawę w przyszłym tygodniu. Jeśli sprzedawca nie wywiąże się, będę próbował wymienionych przez Was rozwiązań, jako że po 2 miesiącach abstynencji od jazdy jestem mocno zdeterminowany do rozwiązania problemu.

Na marginesie: w Internecie można znaleźć ślady dotyczące wyłącznie tłumika o symbolu Bosala 145-221. W/g moich analiz jest on do Primery P10E (rok prod. >=1996). Dziurawy Bosal, którego mam w aucie, też miał to oznaczenie i w rzeczywistości nie do końca pasował do mojej Primery P10. Różnił się długością tylnego wieszaka - po zamontowaniu tłumik musiał wisieć trochę przesunięty w prawo, na skraju zakresu tylnego wieszaka tłumika środkowego. W efekcie nie była to drastyczna różnica - przejeździłem z tym kilka lat. Oby w egzemplarzu, który zmówiłem nie było jeszcze innych różnic...
Pozdrowienia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”