Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Podnośnik szyb przednich

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Raffaello77
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-12-09, 20:14
Lokalizacja: Łódź

[P/WP11.144] Podnośnik szyb przednich

Post autor: Raffaello77 » 2010-01-12, 23:10

Dziś odkryłem super opcje w mojej Primerce;0 Przy opuszczaniu szyb przednich przekrzywiaja sie we wszystkie strony....mam opcje chyba specjalną;)
A TAK SERIO rozumiem że szyby wyszły częściowo z mechanizmu podnoszenia i teraz moje pytanie czy dużo roboty i czy wystarczy jakos wepchnąć je w mechanizm opuszczania. Wiem ze to zima i pewnie przez zamarznięcie poszło, ale czy to domowa robota i czy nic tam sie nie hmmm sp.......;)

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-01-12, 23:30

U mnie tez od kupna samochodu czyli 2 lata szyby się przekrzywiają troszkę ale działają ok , więc na razie zostawiłem to w spokoju.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
LISIDŁO
fanatyk nissana
Posty: 282
Rejestracja: 2009-12-10, 15:54
Lokalizacja: Poznań/Promnice

Post autor: LISIDŁO » 2010-03-02, 19:45

jak Ci to nie przeszkadza to nic nie rób,jeśli jednak tak, to ściągnij boczki i zobacz gdzie jest luz.
niektórzy robią to domową robotą upychają jakieś kawałki gumy czy materiałów i nie ma luzów,szczerze wolałbym zrobić takie coś profesjonalnie.
możesz nasmarować i oczyścić mechanizm,ewentualnie podokręcać śróbki hehe jak będzie trzeba-ale czy takie coś poskutkuje to nie wiem.
używane mechanizmy w dobrym stanie to taniocha na rynku.
Tanie części do aut - dzwoń nr 600 584 326 hasło Nissan - Wielkopolska

Awatar użytkownika
Serwises
fanatyk nissana
Posty: 504
Rejestracja: 2009-12-11, 16:22
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Serwises » 2010-03-02, 21:52

Ja mam to samo po zimie w przednich lewych drzwiach.Może jak będzie cieplej to się za to wezmę.

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jarkk » 2010-03-03, 08:58

Szyba siedzi w plastikowym uchwycie, który jest zamocowany do szyny. Spróbuj najpierw na tym uchwycie (ma możliwość regulacji) przestawić szybę tak, żeby sie nie kiwała przy podnoszeniu.
Jeżeli to nie poskutkuje to zostaje jedynie rzeźbić przy prowadnicach. Ja w swojej P11 miałem rynienki prowadzące szybe delikatnie scisnięte i oprócz tego podłożone paski z gumy między uszczelkę a rynienkę.
Producent okien i drzwi z pvc, alu: www.justa.pl

Awatar użytkownika
Serwises
fanatyk nissana
Posty: 504
Rejestracja: 2009-12-11, 16:22
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Serwises » 2010-03-03, 12:10

jarkk pisze:Szyba siedzi w plastikowym uchwycie, który jest zamocowany do szyny. Spróbuj najpierw na tym uchwycie (ma możliwość regulacji) przestawić szybę tak, żeby sie nie kiwała przy podnoszeniu.
Jeżeli to nie poskutkuje to zostaje jedynie rzeźbić przy prowadnicach. Ja w swojej P11 miałem rynienki prowadzące szybe delikatnie scisnięte i oprócz tego podłożone paski z gumy między uszczelkę a rynienkę.
Dziękuję za radę na pewno skorzystam.
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
siutek
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2009-12-18, 13:38
Lokalizacja: toruń/chełmża
Kontakt:

Post autor: siutek » 2013-01-15, 13:34

odkopię temat,
mam to samo w drzwiach kierowcy. już raz robiłem podejście do tematu, rozebrałem drzwi, zajrzalem do środka (nawet w łeb się szybą walnąłem, jak zacząłem ją opuszczać i zapomniałem, że może mnie uderzyć gdy tam zaglądam :P) i szczerze mówiąc nic konkretnego nie wykombinowałem :/ luzu nie zlokalizowałem i nie wiem co może być przyczyną. pomijam kwestię ciężkiego dostępu do mechanizmu :(

Zauważyłem jedynie, że tam jest plastikowy zatrzask przez który przechodzi chyba metalowa linka, i on przy opuszczaniu i podnoszeniu szyby pracuje dość poważnie, a wydaje mi się, że powinien być sztywny. Jednak to chyba nie powinno miec wplywu na to czy szyba opuszcza się prosto czy krzywo, co najwyżej mogłoby się pojawić delikatne opoznienie w op/podn szyby
Obrazek

Awatar użytkownika
Serwises
fanatyk nissana
Posty: 504
Rejestracja: 2009-12-11, 16:22
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Serwises » 2013-09-16, 06:26

Wczoraj żona opuściła szybę na maxa i ta już się nie podniosła.Muszę rozbierać boczek i coś pokombinować.Na domiar złego jeszcze dzisiaj od rana pada :-|

Awatar użytkownika
pitermi
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-08-06, 20:41
Lokalizacja: poznań

Post autor: pitermi » 2014-08-10, 08:25

W moim problem jest pośredni szyba po zejściu na sam dół wychodzi do połowy, a potem gdzieś się klinuje. Muszę pomóc jej żeby zamknęła się do końca. Stawiam na prowadnice bo tez chodziła na boki. Zamierzam zrobić fotki i filmik jak do tego się zabiorę.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2014-08-10, 09:56

Pitermi, na początek przesmaruj prowadnice. Możesz je też delikatnie podregulować :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”