Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] 1.6 wywala gaz

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

ziomalqs
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-17, 20:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

[P11/WP11] 1.6 wywala gaz

Post autor: ziomalqs » 2010-09-09, 23:17

Witam!

Zakupilem primere 1,6 98r w gazie, otoz wystrzelil mi gaz tzn kolektor dolotowy (plastikowy) sie otwiera pod cisnieniem, ogolnie byl zaczepiony zamiast na te klamry to na gume, raz wystrzelil to zalozylem opaski zaciskowe lecz z nimi tez sobie poradzil.

Moje pytanie: dlaczego tak sie dzieje? I jak temu zaradzic/naprawic?

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-09-10, 11:27

Dlaczego tak się dzieje to nie wiem może niesprawny układ zapłonowy może źle założona instalacja a jak temu zaradzić to proste trzeba założyć klapkę anty wybuchową :) taką jak np tu http://moto.allegro.pl/klapa-przeciw-wy ... 31237.html
lub tu http://moto.allegro.pl/klapa-antywybuch ... 05246.html
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2010-09-10, 11:41

Zmienić na sekwencję.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2010-09-10, 14:39

Ktoś spieprzył robotę. Na początek jedź i porządnie wyreguluj. Może też mieć za dużo powietrza i dlatego strzela.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

hary7
stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 2010-01-02, 00:03
Lokalizacja: Susz

Re: 1.6 wywala gaz

Post autor: hary7 » 2010-09-11, 19:37

ziomalqs pisze:Witam!

Zakupilem primere 1,6 98r w gazie, otoz wystrzelil mi gaz tzn kolektor dolotowy (plastikowy) sie otwiera pod cisnieniem, ogolnie byl zaczepiony zamiast na te klamry to na gume, raz wystrzelil to zalozylem opaski zaciskowe lecz z nimi tez sobie poradzil.

Moje pytanie: dlaczego tak sie dzieje? I jak temu zaradzic/naprawic?
Moim zdaniem to najpierw sprawdź czy masz dobre kable zapłonowe. O ile silnik 1.6 ma kable ;-) Najlepiej jest to sprawdzić miernikiem ale nie znam wartości jakie powinny mieć kable zapłonowe w Twoim aucie więc zwróć szczególną uwagę czy po deszczu (w czasie deszczu) silnik pracuje gorzej (np.nierówno) niż podczas suchych dni. Strzały gazu zdarzają się głównie gdy układ zapłonowy nie pracuje prawidłowo. Druga sprawa to czy zapłon jest prawidłowo ustawiony (to już chyba tylko można w warsztacie sprawdzić) No i czy masz luz na zaworach prawidłowy. Jeżeli któryś z zaworów nie domyka się to też gaz może strzelać.

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-09-11, 22:04

Wymień świece i sprawdź przewody zapłonowe .
Przewody najlepiej sprawdzić wieczorem spryskując je woda do sprawdzenia możesz wykorzystać butelkę z spryskiwaczem do mycia szyb .
Jak przewody nie będą mieć przebić podjedź do gazownika żeby wyregulował.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

ziomalqs
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-17, 20:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: 1.6 wywala gaz

Post autor: ziomalqs » 2010-09-12, 18:18

hary7 pisze:
ziomalqs pisze:Witam!

Zakupilem primere 1,6 98r w gazie, otoz wystrzelil mi gaz tzn kolektor dolotowy (plastikowy) sie otwiera pod cisnieniem, ogolnie byl zaczepiony zamiast na te klamry to na gume, raz wystrzelil to zalozylem opaski zaciskowe lecz z nimi tez sobie poradzil.

Moje pytanie: dlaczego tak sie dzieje? I jak temu zaradzic/naprawic?
Moim zdaniem to najpierw sprawdź czy masz dobre kable zapłonowe. O ile silnik 1.6 ma kable ;-) Najlepiej jest to sprawdzić miernikiem ale nie znam wartości jakie powinny mieć kable zapłonowe w Twoim aucie więc zwróć szczególną uwagę czy po deszczu (w czasie deszczu) silnik pracuje gorzej (np.nierówno) niż podczas suchych dni. Strzały gazu zdarzają się głównie gdy układ zapłonowy nie pracuje prawidłowo. Druga sprawa to czy zapłon jest prawidłowo ustawiony (to już chyba tylko można w warsztacie sprawdzić) No i czy masz luz na zaworach prawidłowy. Jeżeli któryś z zaworów nie domyka się to też gaz może strzelać.
w deszczu jest git,na benzynie zapier... dobrze :)

[ Dodano: 2010-09-13, 14:23 ]
a i jeszcze jedna sprawa, bo mam za niskie obroty na gazie i nie raz mi gasnie, gdzie znajduje sike pokretlo do zwiekszania biegu jalowego na gazie? przy parowniku jest jakies pokretlo podkrecilem na maxa ale to za malo jest jeszcze jakies? obroty na gazie mam ok 500 obr/min

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-09-13, 22:11

Kolego podjedź do gazownika to naprawdę mały koszt około 20-30 zł za regulację .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”