Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Przegrzewanie

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Ta od primery
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-10, 16:31

Przegrzewanie

Post autor: Ta od primery » 2020-06-10, 16:49

Witajcie, mam taki problem

Wczoraj jadąc na działkę zauważyłam że delikatnie podniosła mi się temperatura. Ale był gorący dzień, A odstępstwo od normy było mikroskopijne. Jednak parkując temperatura skoczyla do czerwonego pola, weszła na czerwone, opadła. Primera zyskała 200 obrotów i zgasła. Odpaliłam ponownie, temperatura była już niewiele ponad normą. Dokończyłam manewr i zostawiłam ją do ostygnięcia. Po kilku godzinach wróciłam. Odpalilam i wszystko w normie. Silnik powoli złapał swoja temperaturę która już nie skończyła. Szczęśliwie dojechalam do domu. Zostawiłam auto na równym parkingu żeby rano sprawdzić olej i wodę. Jeśli chodzi o wodę - ilość w zbiorniczku idealna. Jeśli chodzi o olej - okazało się ze jest go mikroskopijna ilość (autem na codzień jeździ mój kuzyn - nie byłam świadoma sytuacji). Dokupilam litr oleju który od razu dolałam. Niestety sytuacja się powtarza - temperatura w normie, minimalnie wyżej, za chwile pod czerwoną skalę i gaśniemy.

I tutaj moje pytanie:
Mikroskopijna ilość oleju spowodowała przegrzewanie - niedługo się unormuje?
Termostat?

Dodam że Primera P11 '96 1.6 90km
Z góry dziękuję ;)

Pred
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-06-07, 13:10

Re: Przegrzewanie

Post autor: Pred » 2020-06-26, 00:10

Najpierw zalej olej pod stan. Możliwe, że jego niewystarczająca ilość nie jest w stanie odprowadzić ciepła przez co silnik się grzeje. Zaleciłbym jeszcze w miarę możliwości odpowietrzenie układu chłodniczego. Możliwe też, że termostat się zacina i się nie otwiera.

Ta od primery
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-10, 16:31

Re: Przegrzewanie

Post autor: Ta od primery » 2020-07-06, 11:38

Temat ogarnięty:
Olej zalany, płyn wymieniony (okazało się że warsztat w którym zmieniany był płyn zalał wodę a nie płyn). Układ przepłukany, termostat zmieniony na wszelki wypadek. Pompa wody natomiast wyglądała jak noże od blendera, a nie jak pompa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”