Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

primera p11.144 problem z immo?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

euromissile
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-08-08, 12:15

primera p11.144 problem z immo?

Post autor: euromissile » 2019-02-22, 21:15

Witam, napisze mały monolog może znajdzie się ktoś kto doczyta do końca i bedzie mógł pomoc :)

Ok miesiąca temu byłem na myjni bezdotykowej, wjechałem umyłem auto, chce wyjechać odpalam auto gaśnie jeszcze raz i znow zapala i gaśnie kolejna próba kończy się tym ze zapala sie check i juz nie chce odpalić. sprawdzam bezpieczniki wszystko ok. rozłączam aku na ok 10 min znow podłaczam zapalam i auto odpala ale check pali sie nadal. Wyczytalem gdzies ze trzeba odłaczyć aku na min 24h zeby check zniknął, tak też robie. bład znika auto jezdzi normalnie.

minął jakiś czas i powtórka z rozrywki. juz rano jak odpalałem to zgasł obroty jakos ponizej 500 i po chwili sie to normuje. jade na zakupy jest ok ale po jakims czasie znow odpalam gasnie odpalam gasnie i koniec zapala sie check i nie odpala. odłączanie aku nic nie daje auto wraca do domu na holu. rozkrecam i czyszczę przepustnice (dość usyfiona), egr, czujnik położenia wału - jest jakis hmm jakby mokry jakby tłusty jakby pokryty metaliczną mazią nie za grubo ale jednak, uszczelniacz na wale by przepuszczał? po wyczyszczeniu składam i nic nadal nie odpala. na swiecach nie ma iskry. rozpinam komputer wtrysku styki psikam specyfikiem zapinam i ciągle to samo. cos mnie jeszcze naszło i rozebrałem plastiki przy kierownicy/stacyjce ruszyłem przewody przekreciłem i auto odpaliło :| pożniej odpalalo juz za kazdym razem wiec poskładałem rozłaczyłem aku na 24h check zniknął i niby problem tez.

dzisiaj jednak znow zaparkowałem wyszedłem do sklepu wracam i du pa nie odpala i check. tym razem co zrobiłem to od razu rozebrałem plastiki przy stacyjce poruszałem przewodami i auto odpaliło. czyzby to immo szalało? czy po prostu kostka ktoras nie łaczy? generalnie to proszę o jakaś podpowiedz co robić za co się zabrać bo planuję się za to wziąć jutro zeby ogarnąć w weekend z góry dzięki.

primera 2001

1.8 benz+gaz

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: primera p11.144 problem z immo?

Post autor: bandito » 2019-02-22, 22:51

Najpierw to sprawdź co to za błąd. Możesz to zrobić najtańszym interfejsem bluetooth z allegro(mogę Ci jakiś link podesłać na PW).
Może być wina słabego połączenia anteny immobilisera przy kierownicy. A może być że to tylko przypadek że poruszyłeś i odpalił.

Poczytaj o sprawdzaniu błędów metodą na zworkę. Może w Twoim przypadku się uda i obędzie się bez zakupu bt.

euromissile
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-08-08, 12:15

Re: primera p11.144 problem z immo?

Post autor: euromissile » 2019-02-23, 16:13

byłem na komputerze i okazalo sie ze to czujnik polozenia wału, kupiłem nowy zamienie i zobaczymy

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: primera p11.144 problem z immo?

Post autor: bandito » 2019-02-23, 17:03

No właśnie, objawy dość typowe dla tego czujnika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”