Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Primera WP12 1.8 benzyna słabo odpala,długo kręci

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

moher3
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2015-07-16, 21:17
Lokalizacja: Wwa

[P12/WP12] Primera WP12 1.8 benzyna słabo odpala,długo kręci

Post autor: moher3 » 2017-12-19, 20:46

Może ktoś ma jakiś pomysł bo walczę od mniej więcej dwóch tygodni z tym problemem. Mianowicie moje WP12 1.8 tak jak w temacie długo kręci na zimnym czasem na oko z 7 sekund zanim podłapie, a podłapuje tak też mocno niechętnie jakby po cylindrze i dopiero odpala. Na ciepłym od razu po zgaszeniu jest dobrze pali niemalże na dotyk, ale wystarczy że postoi z 15 minut i już się schodzi z 3-4 sekundy, więc można powiedzieć że im dłużej stoi tym gorzej. Co zostało zrobione to dzisiaj pompę paliwa wymieniłem i przedmuchałem w obie strony filtr paliwa bo jak się okazało nie ma wymiennego filtra paliwa w tym modelu (k#%wa co za pomysł) tylko jest zabudowany w koszyku pompy paliwowej czyli nierozbieralny i niewyjmowalny. Dodam że błota wydmuchałem z tego filtra sporo aż doprowadziłem do sytuacji że lała się czyściutka benzyna wartkim strumieniem. Po tej operacji byłem pewny że to była przyczyna ale okazało się że nie. Zabieg ten pomógł natomiast na przerywanie na niskich obrotach które niedawno się pojawiło teraz jest w pełni płynnie co mnie bardzo cieszy.
Czyściłem też i wyjmowałem czujnik położenia wałka rozrządu i wału korbowego (są to dwa identyczne czujniki) ale to nic nie dało.

Aktualnie następnym moim tropem jest właśnie któryś z czujników wału/wałka tylko zastanawiam się jak sensownie zdiagnozować który jest wadliwy.

Ma ktoś może jakieś pomysły bo może się już zapętliłem, zawsze najgorzej mi idzie przy naprawianiu własnego samochodu :) ?
MASZ JAPOŃCA KRĘCISZ DO KOŃCA

pomogę w sprawach LPG
Perfekt Autogaz Montaż i Serwis
Warszawa Targówek
http://perfektautogaz.pl/

Awatar użytkownika
ulisses
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-20, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ulisses » 2017-12-19, 21:27

moher3 pisze:Aktualnie następnym moim tropem jest właśnie któryś z czujników wału/wałka tylko zastanawiam się jak sensownie zdiagnozować który jest wadliwy.
Oscyloskop albo podmiana na sprawne.
Obrazek

moher3
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2015-07-16, 21:17
Lokalizacja: Wwa

Post autor: moher3 » 2017-12-19, 21:32

oscyloskopu nie posiadam miernik owszem, podmiana na sprawne to jest pomysł który oczywiście miałem z tym że jest to dość droga impreza a niekoniecznie przyjmą spowrotem w razie czego.
MASZ JAPOŃCA KRĘCISZ DO KOŃCA

pomogę w sprawach LPG
Perfekt Autogaz Montaż i Serwis
Warszawa Targówek
http://perfektautogaz.pl/

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2017-12-19, 21:53

Błędy jakieś wyrzuca komputer ?
Czujnik/zawór ciśnienia paliwa na listwie ewentualnie podciśnienie nim sterujące sprawdziłbym.
LPG Lovato Smart

moher3
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2015-07-16, 21:17
Lokalizacja: Wwa

Post autor: moher3 » 2017-12-19, 22:02

zero błędów, na listwie nie ma czujnika ciśnienia paliwa ani zaworu ciśnieniowego, listwa w ogóle nie ma powrotu paliwa

[ Dodano: 2017-12-19, 22:04 ]
nie napisałem jeszcze że mierzyłem też kompresję na zimnym na każdym po 12-13 bar
MASZ JAPOŃCA KRĘCISZ DO KOŃCA

pomogę w sprawach LPG
Perfekt Autogaz Montaż i Serwis
Warszawa Targówek
http://perfektautogaz.pl/

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2017-12-19, 22:37

Upss.. pomyliłem listwę ze swoim :)
A na listwie jakie masz ciśnienie paliwa ? Powinno utrzymywać się cały czas a tu z opisu wynika, że spada.
Szczególnie w QG18 brak synchronizacji czujników rozrządu i wału objawiłby się wyrzuceniem błędu, (którego nie masz), więc nie podejrzewałbym ich - ewentualnie sprawdzenie na oscyloskopie dwukanałowym dałoby pewność.
LPG Lovato Smart

moher3
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2015-07-16, 21:17
Lokalizacja: Wwa

Post autor: moher3 » 2017-12-19, 23:14

ciśnienia na listwie jeszcze nie mierzyłem bo nie mam czym aktualnie, myślę jeszcze nad dmuchnięciem kompresorem w przewód od strony pompy paliwa może jakiś kibel stamtąd wyleci. Po wymianie pompy paliwa i wyczyszczeniu filtra paliwa samochód jedzie teraz idealnie płynnie a wcześniej lubił podszarpnąć szczególnie jak był nieorzgrzany więc wydaje mi się że problem ciśnienia jest rozwiązany ale może nie do końca jeszcze. A dlaczego szczególnie w QG18 wywalało by błąd ?
MASZ JAPOŃCA KRĘCISZ DO KOŃCA

pomogę w sprawach LPG
Perfekt Autogaz Montaż i Serwis
Warszawa Targówek
http://perfektautogaz.pl/

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2017-12-19, 23:36

Ciśnienie paliwa jakie jest podawane przez regulator w pompie jest sterowane pośrednio (poprzez ECU) podciśnieniem z kolektora ssącego. Może mylę się ale szukałbym bardziej w kierunku nieszczelności w układzie dolotowym ewent. podciśnienia.
LPG Lovato Smart

Awatar użytkownika
ulisses
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-20, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ulisses » 2017-12-20, 07:48

moher3 pisze:oscyloskopu nie posiadam miernik owszem
Miernikiem nic nie sprawdzisz. Musisz mieć wizualizację sygnałów coś w ten deseń (tutaj jest jeszcze sygnał z cewki):
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2017-12-20, 11:45

W koszyku jest tylko wstępny filtr paliwa. Nie ma gdzieś "po drodze" normalnego filtra?

moher3
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2015-07-16, 21:17
Lokalizacja: Wwa

Post autor: moher3 » 2017-12-20, 13:02

zuh,

może i wstępny w każdym razie jedyny :) Jest on ogólnie duży wielkości normalnego filtra, tylko zalany w plastiku na amen. Może o wstępny chodzi Ci o sitko? Ono też jest ale jeszcze przed pompą. Koszt koszyka to ponad 6 paczek no więc sobie odpuściłem.
MASZ JAPOŃCA KRĘCISZ DO KOŃCA

pomogę w sprawach LPG
Perfekt Autogaz Montaż i Serwis
Warszawa Targówek
http://perfektautogaz.pl/

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Post autor: bandito » 2017-12-20, 20:16

A innych problemów nie ma z wolnymi obrotami albo ssaniem??

moher3
aktywny forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 2015-07-16, 21:17
Lokalizacja: Wwa

Post autor: moher3 » 2017-12-20, 20:47

nie ma problemów ani z obrotami wolnymi ani ze ssaniem nic z tych rzeczy. Dzisiaj żona jeździła Primerą i kilka razy odpalała i twierdzi że paliła na dotyk. Może ta pompa i czyszczenie filtra jednak pomogły sam już nie kumam. Dodam że był to problem pogarszający się tzn. wcześniej paliła na dotyk nawet rozrusznika nie zdążyłem usłyszeć, później zdarzyło się że zakręciła trochę dłużej, potem dłużej aż zdarzało się po 10 sekund tak mi się wydaje no długo w każdym razie. Co dziwne cały czas nawet jak było już źle to zdarzały się odpalenia "na dotyk" ale już coraz rzadziej...
MASZ JAPOŃCA KRĘCISZ DO KOŃCA

pomogę w sprawach LPG
Perfekt Autogaz Montaż i Serwis
Warszawa Targówek
http://perfektautogaz.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”