Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] 2.0 td - dziwna sytuacja - turbo? pompa? odma?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

bartek9108
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-26, 20:42
Lokalizacja: Bełchatów

[P11/WP11] 2.0 td - dziwna sytuacja - turbo? pompa? odma?

Post autor: bartek9108 » 2017-06-11, 16:53

Cześć!

Piszę do was z pilną sprawą. Jestem na urlopie w górach i dziś wracając nagle osłabła mi Primera, praktycznie zaraz zjechałem, auto strasznie kopciło i to na niebiesko. Zgasiłem ja , postała, ubyło trochę oleju (był ponad minimum, a z rana miała maksimum prawie) więc dolałem ostatnie 200ml które miałem po wymianie. I tak pojechaliśmy 20km. Dojechaliśmy na kwaterę, auto ma moc, nie kopci, chyba, że na wysokich obrotach i na czarno. Zaraz sprawdze olej i dam znać czy po dolewce ubyło. Turbina działa normalnie, nie świecił się ani check ani kontrolka oleju.

Co to może być? Turbo? Pompa? Zassało olej z odmy?
Kupić oleju w razie czego i jeździć czy szukać jutro na szybko mechanika?

Z góry Dzięki za każdą podpowiedź.

Awatar użytkownika
Toshiba
fanatyk nissana
Posty: 453
Rejestracja: 2011-04-10, 18:43
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Toshiba » 2017-06-11, 18:22

Poczytaj tu, jest kilka osób co miały podobnie. Sprawdz poziom cieczy chłodzącej oczywiscie po wystygnieciu. Pod korkiem oleju czy biały majonez sie nie robi. Ja bym obstawiał turbo ale trzebe inne rzeczy wykluczyc.

viewtopic.php?t=23108&highlight=brak+mocy+kopci

bartek9108
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-26, 20:42
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: bartek9108 » 2017-06-11, 21:06

Kurcze, z tego tematu nic mi nie mówi.

Tak czy siak auto sprawdziłem po spokojnym powrocie. Zapala normalnie, śmiga normalnie. Turbina i cała reszta pracują jak powinny. Olej w porządku.... a może było ciśnienie za duże (stan pod max) i odma wyrzuciła oleju do turbo i go spaliło?

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2017-06-12, 20:23

Tak nagle jechałeś i splunęła niebieskim dymem? A może to był szary dym, bo można go bardzo łatwo z niebieskim pomylić. Nie przegrzałeś jej? Żeby odma zaciągnęła olej musiałoby go być o wiele wiele za dużo, albo silnik musiałby pracować w innej pozycji niż normalnie (np na boku). Nie dzieją się takie rzeczy. Dodatkowo gdybyś miał za dużo oleju, to by Ci korby waliły o lustro i byś nie dojechał na urlop.

bartek9108
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-26, 20:42
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: bartek9108 » 2017-06-12, 21:53

Tak nagle, straciła moc i zaczęła kopcić na niebiesko. Byłem święcie przekonany że padła turbawka. Dziś zrobiłem 150km, na klimie, poganiając ją nieźle i nic... Zrzucę to na kark przebiegu i że ma prawo i chyba nie będę się przejmował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”