Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] P11 td nagły zgrzyt w silniku

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

bartek9108
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-26, 20:42
Lokalizacja: Bełchatów

[P11/WP11] P11 td nagły zgrzyt w silniku

Post autor: bartek9108 » 2017-04-09, 20:32

Cześć!

Mam problem... wczoraj w trakcie jazdy pojawił mi się nagle dziwny szurgot z okolicy silnika... nie wiem co to... z kabiny słyszane po stronie rozrządu... z zewnątrz od strony... rozrządu/pokrywy/turbo?

Filmik tutaj (oglądać od 0:35)
http://www.dailymotion.com/video/x5hogz3

Szurgot zniknął po chwili postoju i odpaleniu auta.

Teraz tak: olej jest, chłodniczy jest, przy turbo lekkie zapocenie, auto pracuje normalnie, nie kopci na biało, niebiesko czy czarno. Jeździ raczej też normalnie.... W załączniku przesyłam filmik z kamery samochodowej (szurgot słyszany pod koniec nagrania, najlepiej na słuchawkach. Uwaga! Z początku leci rock na filmie)

Co to mogło być?

Awatar użytkownika
Ucando
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-04-10, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ucando » 2017-04-10, 09:10

A czy ten "szurgot" występuje od tamtego czasu po każdym nagrzaniu silnika? Czy ten dźwięk wystąpił tylko raz? Dźwięk bardzo podobny do uszkodzonego łożyska na rolce alternatora, ale 100% pewności niestety dać nie mogę. Najlepiej byłoby się udać do mechanika żeby nasłuchał to na żywo.

bartek9108
wiem o czym pisze
Posty: 46
Rejestracja: 2014-02-26, 20:42
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: bartek9108 » 2017-04-10, 13:11

Ucando pisze:A czy ten "szurgot" występuje od tamtego czasu po każdym nagrzaniu silnika? Czy ten dźwięk wystąpił tylko raz? Dźwięk bardzo podobny do uszkodzonego łożyska na rolce alternatora, ale 100% pewności niestety dać nie mogę. Najlepiej byłoby się udać do mechanika żeby nasłuchał to na żywo.
Powtórzyło się to dziś z rana ale tylko chwilę i mniej drastycznie, auto było zimne, jakieś 2-3 minuty po zapaleniu i ruszeniu.

A wtryskiwacz? Może to to? Widziałem że przy jednym delikatnie się poci.

Ale w sumie natchnąłeś mnie tym łożyskiem, to harczało to jednostajnie, niezależnie czy auto było na biegu czy na luzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”