Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11]Pompa wody i uszczelka świec w modelu 1.6 16V Si

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Damaran
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-09-10, 18:16
Lokalizacja: Gryfino

[P11]Pompa wody i uszczelka świec w modelu 1.6 16V Si

Post autor: Damaran » 2015-10-20, 10:04

Widziałem kilka tematów dla P11 1996, ale wolę dopytać bo przy okazji drobnych napraw okazało się że do mojego modelu są inne części niż do standardowej P11.

Mam Primerę P11 1996, przed liftem. Jest to model 1.6 16v 90 KM z oznaczeniem SI.

Wyciek płynu chłodniczego, ewidentnie kapie z lewej strony (patrząc od przodu) przy paskach. Słychać też piszczenie pasków. Teraz, zrobiło się chłodniej, piszczenie ustało, ale wyciek pozostał. Mechanik wskazał wymianę pompy wody. Widzę, że nie są drogie, ale koszty robocizny wzrosną jeśli będzie trzeba ściągnąć silnik w dół.

Proszę o radę, czy da się wymienić pompę bez demontażu ( i tak będę robił to w warsztacie) czy zostawić wybór mechanikom i tym samym zdać się na zaproponowane koszty.

Drugi temat, zmieniałem 2 lata temu uszczelkę pokrywy, ale jeśli mnie oczy nie mylą, uszczelka świec nie została wymieniona. W komorze jednej świecy było mokro od oleju. Czy dostanę gdzieś samą uszczelkę świec czy tylko komplet? Mniej ważny temat, pompa mnie interesuje najbardziej.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-10-20, 10:12

Damaran, silnika nie trzeba wyciągać, żeby wymienić pompę wody - trzeba mieć patent :]

Co do dekla i uszczelki - da się to zrobić, bez kupna nowej uszczelki :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”