Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

WP11 1.8 99r - Gaśnie w czasie jazdy

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Xaime
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-12, 07:53
Lokalizacja: Warszawa

WP11 1.8 99r - Gaśnie w czasie jazdy

Post autor: Xaime » 2015-08-18, 10:08

Dwa lata zupełnie bezawaryjnej jazdy (mówię o silniku) i nagle przygoda - silnik gaśnie.

Zaczęło się od tego, że zgasł podczas stania w korku po prostu zgasł żadnego falowania obrotów nic takiego, zgasł i nie chciał odpalić pojawił się Check engine można kręcić i nic... przez chwile bo jak postoi trochę i ostygnie to odpala, później już gaśnie nawet w czasie jazdy na dość wysokich obrotach.

Wstawiłem do warsztatu to mi mówią ze może być czujnik położenia wału ale może też być rozrząd i lepiej wymienić cały rozrząd, tyle że z rozrządu nic nie hałasuje a silnik jak odpali to działa równiutko jak w zegarku (czasem tylko poszarpuje przy ruszaniu ale to może być cewka) . Błąd który wywala to własnie z czujnika ale w warsztacie mówią ze to raczej rozrząd.

Pytanie co się dzieje? Zabrałem go na razie z warsztatu bo nie będę robił rozrządu jak nie trzeba, przejechałem nim wczoraj jakieś 50 km i wszystko super jechał ślicznie a później w korku zgasł i żeby dojechać do domu to musiałem stawać co kilkaset metrów.

Miał ktoś taki przypadek?

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2015-08-18, 12:12

Xaime i tak pewnie skończy się na rozrządzie.

Ewentualnie jeszcze pompa paliwa może pada

Xaime
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-12, 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Xaime » 2015-08-18, 12:27

Samochód jest zrobiony na gaz i to się dzieje przy jeździe na gazie ale też na benzynie.

Czy rozrząd dawałby jeszcze jakieś objawy? wiem że powinien hałasować a tu tego nie ma... jak pracuje na wolnych obrotach to działa bardzo równo. Jak silnik zimny to jedzie bez problemów do póki nie zgaśnie..

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2015-08-18, 14:47

Jak pojawiła się kontrolka silnika trzeba sprawdzić jaki błąd wyświetla .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Xaime
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-05-12, 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Xaime » 2015-08-19, 10:00

Problem w tym, że nie mam sam jak sprawdzić błędu, jak sprawdzali w jednym warsztacie to podobno wywala błąd czujnika położenia wału, ale z drugiej strony z tego co wiem to ten błąd pokazuje też przy rozciągniętym łańcuchu.

Tak czy siak w tym tygodniu pojadę sprawdzić czy łańcuch faktycznie jest rozciągnięty

jaro1002
nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-11-08, 11:02
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: jaro1002 » 2015-08-20, 08:01

Jezeli moge ci cos doradzić, to wymień czujnik położenia wału, mniejszy koszt. Na rozrzą masz czas. Mechanicy raczej wola tak aby im było lepiej
Miałem identyczne obiawy, wymieniłem czujnik i dwa lata śmigam bez problemów.

droiols2
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-08-21, 09:01
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: droiols2 » 2015-08-21, 09:03

Może warto zacząć od swiec, co prawda nie miałam tak w nissanie, ale za to w chryslerze tak miałam, pierwsze co sprawdz swiece albo oddaj do warsztatu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”