Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Problem podczas rozruchu na benzynie

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

NismoMan1
aktywny forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 2011-11-14, 15:26
Lokalizacja: Legnica

[P/WP11.144] Problem podczas rozruchu na benzynie

Post autor: NismoMan1 » 2013-06-23, 10:50

Ostatnimi czasy mam problem podczas odpalania auta. Raz na jakis czas zdaza sie, iz auto sie dlawi po rozruchu, gdy chce natychmiast ruszyc. Tak jakby brakowalo mu paliwa. Dodaje wtedy wiecej gazu, badz go przegazuje i jest OK. Filtry nowe (w tym benzyny), kable WN nowe. Na LPG nie ma tego problemu. Instalacja sekwencyjna.
Podejrzewam kopulke/palec (raz juz skrobalem srubokretem nagar).
Co sadzicie?

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2013-06-23, 23:30

Jeśli dławi się tylko po rozruchu i postoju (powiedzmy całonocnym) to może dziać się coś niedobrego z wtryskiwaczami.
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

NismoMan1
aktywny forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 2011-11-14, 15:26
Lokalizacja: Legnica

Post autor: NismoMan1 » 2013-06-24, 07:46

Dokladnei tak jak piszesz. Rzecz sie dzieje po dluzszym postoju.
Niedlugo czeka mnie dluzsza trasa. Sproboje go troche przegonic na PB, moze pomoze. Moze zaleje przy okazji jakis srodek do czyszczenia wtryskow do baku.

[ Dodano: 2013-08-18, 13:13 ]
Sorry za posta pod postem, ale problem sie nasilil :-/

Przy odpalaniu po dluzszym postoju, kreci kilka sekund, nastepuje zaplon, ale obroty sa za niskie i gasnie. Trzeba odpalac na 2-3 razy..
Po odpaleniu nie mozna wciskac mocno pedalu gazu, bo wtedy obroty spadaja i znow moze zgasnac. Trzeba albo poczekac, albo dodac lekko gazu i trzymac. Wtedy pochodzi troche nierowno (jakby brakowalo paliwa?) i jak zlapie obroty to juz jest OK.
Przy kolejnym gaszeniu/odpalaniu tego samego dnia problem nie wystepuje.

Kopulka i palec wsadzilem wczoraj nowe...

Check engine sie nie swieci.
Czeka mnie diagnostyka?

EDIT: Niepokoi mnie jedna rzecz byc moze zwiazana z wystepujacym problemem. Mianowicie po przekreceniu kluczyka w pozycje zaplonu slychac z pod maski "cykanie". Sprawdzilem i okazalo sie ze to mala czarny element z niebieska wtyczka ponizej przepustnicy (silnik krokowy?). "Cyka" kilka razy i przestaje. Mocno sie grzeje dopoki nie wylacze zaplonu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”