Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Metaliczne cykanie w silniku CD20T

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
elefantino
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-29, 12:06
Lokalizacja: Małopolska

[P/WP11.144] Metaliczne cykanie w silniku CD20T

Post autor: elefantino » 2010-08-17, 10:17

Czołem,
Od kilku dni z okolic silnika zaznaczonych mniej więcej na obrazku dochodzi dziwny dźwięk metalicznego cykania/tykania podobny do tego jaki wydaje nagrzewający się kaloryfer. Dźwięk słyszalny jest na biegu jałowym, czasami tylko na zimnym silniku, czasami na rozgrzanym. Nie wiem w sumie od czego to zależy, ale wydaje mi się, że występuje jak auto jest lekko pochylone do przodu, a może to tylko moja wyobraźnia. Czy macie może jakichś podejrzanych w tej sprawie? Miejsce zaznaczyłem po dosyć pobieżnym osłuchaniu, więc całkowitej pewności nie mam. Tydzień temu byłem na przeglądzie okresowym (jeszcze przed pojawieniem się dźwięku) i nie powiedzieli mi nic w sprawie silnika, choć pewnie przegląd nie obejmuje takich badań...


Obrazek

Mała edycja:
Widzę, że to tykanie występuje tylko przy obrotach jałowych, tj w okolicach 800-850 obr/min, czyli na postoju i jak wrzuciłem luz w trakcie jazdy (dla testu, bo normalnie zawsze na biegu hulam) to też się pojawia. Przy wyższych obrotach zanika. Przypuszczam, że gdzieś coś mogło się poluzować i przy małej częstotliwości telepania silnika po prostu jest to słyszalne, prawie jak w przypadku prania wirowanego w źle wypoziomowanej pralce :)
Okazuje się, że nachylenie auta nie ma znaczenia, bo jak jadę na wstecznym z górki, to słychać cholerstwo. No nic, i tak mi się szykuje za tydzień wymiana płynów, to może dotrwam i ktoś coś wyczai w warsztacie.
Nissan 4 life!

Awatar użytkownika
Wieshaq
fanatyk nissana
Posty: 1725
Rejestracja: 2009-12-06, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wieshaq » 2010-08-17, 21:11

domyślam się że występuje również przy otwartej masce, więc sugeruję że może mocowanie chłodnicy ?
Była Y10 2.0D
Była W10 1.6
Była P11 2.0TD
Była K11 1.0 Jive
Było jakieś kombi, i kolejne kombi.
Teraz jest Smok chociaż z fabryki wyjechał jako Subaru Forester ;-)

Awatar użytkownika
elefantino
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-29, 12:06
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: elefantino » 2010-08-18, 06:34

Dzięki za odpowiedź. Ja też przypuszczam (i modlę się, żeby tak było), że to coś błahego. Co prawda chłodnica siedzi twardo, ale będę szukał doświadczalnie winowajcy. Przy otwartej masce również tykało, ale jak ją z impetem zamknąłem, to na chwilę przestało. Zobaczymy...
Pozdro :)

EDYCJA:
Prawdopodobnie winowajcą był wpadający w przedziwne i nieregularne wibracje klakson :roll: bo przyczepiony jest do mocno giętkiej blaszki. Co za pierdoła, ale dobrze, że to tylko taki pikuś, uff.
Nissan 4 life!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”