Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] czy to łańcuch?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
tojanissan
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-03-22, 21:54
Lokalizacja: Szczecin-pomorzany

[P10/WP10] czy to łańcuch?

Post autor: tojanissan » 2010-05-31, 17:44

witam ostatnio pojjawil sie w silniku dziwny hałas - takie jakby "rzężenie" - napewno to jakis ruch obrotowy bo cos jakby sie krecilo i wydawalo dzwiek rzężenia . zastanawiam sie czy to nie łancuch i stad moje pytanie do tych co wiedza jak łancuch hałasuje - aby chociaz w miare mozliwosci opisali mi ten hałas wiec ze rzadam niemozliwego ale moze naprowadzi mnie to na to coz to moze byc - dodam ze ten halas przyspiesza razem z obrotami, dodam gazu to te "rzezenie" tez zwieksza obroty - i tak sie zastanawiam czy łancuch pracuje ze stala predkoscia czy rowniez zwieksza obroty razem z obrotami calego silnika ;) nie wiem czy to moze alternator i jakies tam szczotki? za wiele sie nie znam na silniku - zapewne podjade niedlugo do jakiego mechanika ale chcialbym zapytac rowniez i tu :) bo zastanawiam sie coz moze rzezić i halasowac rowno z silikiem jakies kola zebata czy cos nie wiem ;)

dzieki za jakies wskazowki :)

TAGUJ TEMATY!!!
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 17:54 przez tojanissan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2010-05-31, 22:29

Łańcuch w miarę zwiększania obrotów cichnie. Może faktycznie jakieś łożysko klimy albo alternatora.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

Awatar użytkownika
tojanissan
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-03-22, 21:54
Lokalizacja: Szczecin-pomorzany

Post autor: tojanissan » 2010-06-01, 07:42

troszke mnie uspokoiles - moze naprawde jakies lozysko tylko ;) podjade wtyg i dam komus posluchac ;)samochod malo najechane 1 wlasciciel 145 tys i zdziwilbym sie jakby to juz lancuch - choc ostatnio sie zastanawiam bo mam zalozone niskoprofilowe opony 205x40 R17 i tak sobie mysle ze jak jade po naszych polskich drogach to czasami mi szczeka lata od tych wybojow i dziur zaczolem sie bac ze moze lancuch sie poluzowal jakies zabezpieczenia sie poluzowaly od tych wstrzasow bo czasami naprawde mocno trzesie no ale podjade do kogos i sprawdze dzieki:)

Awatar użytkownika
odmi
fanatyk nissana
Posty: 775
Rejestracja: 2009-12-09, 10:22
Lokalizacja: szczecin

Post autor: odmi » 2010-06-01, 08:13

A w którym miejscu Ci rzęzi, na pewno w silniku, zaglądałeś pod maskę i przygazowywałeś, czy tylko podczas jazdy i sądzisz że to z silnika, bo jak tak, to może dojść kilka rzeczy ;) np wypalony tłumik :->
Siemandero

Jak tam leci blabla :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
Grimm
wiem o czym pisze
Posty: 48
Rejestracja: 2010-01-06, 12:38
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: Grimm » 2010-06-01, 12:41

Łańcuch się kończy, a mogą tak hałasować rolki napinaczy.
patrzę w dół na góry

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2010-06-01, 18:48

Kończy się ? Ja mam w swoim 550tys i na jednym łańcuchu i napinaczach cały czas i nie hałasuje

Awatar użytkownika
tojanissan
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2010-03-22, 21:54
Lokalizacja: Szczecin-pomorzany

Post autor: tojanissan » 2010-06-01, 19:39

sprawdzalem dokladnie to w silniku - oczywiscie gazowalem na postoju i wsluchiwalem sie - to cos sie napewno kreci, slychac obroty tego czegos - dodaje gazu obroty sie zwiekszaja i to tez zaczyna sie glosniej krecic - niemam kiedy podjechac do mechanika wiec moze nagram to w czwartek na kamere-swieto ;) moze uda sie to uchwycic to wam puszcze ;)

a czy re rolki i w ogóle te wszystkie pierdolki od silinika moglby sie poluzowac - wyskoczyc badz cos od duzych wstrzasow - wczesniej jak mialem normalne kola to tego nie bylo od momentu jak wpakowalem 17 calowe kola o profilu 40 to jazda samochodem to jak jazda na twardym taborecie cholernie trzesie calym samochodem obawiam sie ze od silnych wstrzasow moglo sie cos tam poluzowac - wiedzialem ze kola z takim profilem to nic dobrego ;)

Awatar użytkownika
Grimm
wiem o czym pisze
Posty: 48
Rejestracja: 2010-01-06, 12:38
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: Grimm » 2010-06-02, 09:36

Wielkość opon ma wpływ na komfort jazdy,pokazywaną prędkość i zawieszenie co do silnika to nie ma wpływu tylko zbieżność czasu kiedy problem wystąpił.
Jest taka nie pisana zasada, że jeśli łańcuszka nie słychać to go się nie wymienia, a jeśli już zacznie klekotać, jest taki charakterystyczny metaliczny dźwięk, nie potrafię go opisać.
trzeba go jak najszybciej wymienić razem z napinaczami, bo jak trzaśnie to dopiero bigosu narobi.
Ale żeby nie straszyć to wstaw dźwięk, wtedy postawimy diagnozę :-P
patrzę w dół na góry

Awatar użytkownika
jswistow
aktywny forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-12-09, 12:58
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jswistow » 2010-08-02, 19:23

podepnę się pod temat,tez mnie chyba czeka wymiana rozrzadu,w miarę zwiększania obrotów silnika słychać coraz głośniejszy szelest od strony właśnie rozrządu,z wymianą nie mam problemu tylko z częściami,znalazłem na alegro kpl. rozrząd za 420 zł. firmy hasaki,i tu moje pytanie,zakładał ktos może,lub miał do czynienia z ta firmą,a może ma ktoś sprawdzony już zakup godny polecenia,będę wdzięczny za wszystkie sugestie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ulisses
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-20, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ulisses » 2010-08-02, 21:16

Najpierw zanim zabierzecie się za rozrząd, radzę kupić to: http://allegro.pl/item1164819001_jonnes ... yczny.html i mieć 100% pewność.
Obrazek

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-08-02, 21:30

jswistow pisze:podepnę się pod temat,tez mnie chyba czeka wymiana rozrzadu,w miarę zwiększania obrotów silnika słychać coraz głośniejszy szelest od strony właśnie rozrządu,z wymianą nie mam problemu tylko z częściami,znalazłem na alegro kpl. rozrząd za 420 zł. firmy hasaki,i tu moje pytanie,zakładał ktos może,lub miał do czynienia z ta firmą,a może ma ktoś sprawdzony już zakup godny polecenia,będę wdzięczny za wszystkie sugestie
Pozdrawiam
Rozrząd z dnia na dzień nie kończy się chyba że łańcuch szlak trafi.
Posprawdzaj wszystkie śruby oprzyrządowania ( alternatora , sprężarki klimy , pompy wspomagania może któraś się poluzowała i masz wrażenie że rozrząd słychać .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2064
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2010-08-02, 22:17

panowie spokojnie. u mnie w p11 144 w silniku 16de na trasie pewnego razu rozpadł sie napinacz gornego lancucha rozrzadu. bez owego napinacza ( wywailo jakas zaslepke przez co olej nie mial w nim cisnienia i nie napinał dostatecznie lancucha) dojechalem ok 30 km do mechanika i dopiero tam to mi zrobil. obroty nie falowały a dzwiek byl metaliczny taki jak np do pracujacego lancucha rowerowego przylozylbym metalowe wiadro. najmniej slyszalne to bylo o 2,5 tys obr. po tym stawalo sie coraz glosniej. wydaje mi sie ze w nissanach kazdy lacuch wydaje z siebie lekki szelest przynajmniej tak mam w 100nx od conajmniej 50 kkm.

Awatar użytkownika
jswistow
aktywny forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-12-09, 12:58
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jswistow » 2010-08-03, 06:40

no ja rozrzad chcę zmienić,moje pytanie to tylko na jaki,chodzi mi włąsnie o firmę hasaki,czy ktoś może coś o niej powiedziec,ewentualnie namiary na jakiś sklep gdzie sprzedają kpl. zestawy jakichś sprawdzonych producentów

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2010-08-03, 20:14

Poszukaj sklepu CERMOTOR , mają sieć ogólnopolską. Możesz zajrzeć na cermotor.pl
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

Awatar użytkownika
jswistow
aktywny forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-12-09, 12:58
Lokalizacja: Zamość

Post autor: jswistow » 2010-08-04, 21:43

dziś znalazłem trochę czasu,(przed chwilą własnie wróciłem do domu) i posiedziałem troszkę przy primerce,wykluczyłem pompy ,alternator i klime,słychać jest jednak łancuszek na małej zębatce,im wyższe obroty tym głośniej,na wolnych cicho,myślałem by może wymienić sam napinacz,nawet kupiłem firmy zuiko w dobrych pieniążkach,ale jednak pójdzie do wymiany całość,sam napinacz tu raczej nic nie wskóra,pytanie teraz jaki zestaw kupić ,na alegro widać tylko firmę hasaki, genuuine quality, toyonisa,(szkoda że nie ma skf,ina,gates)-było by po problemie.Kolejne pytanie,firma haski podaje dwa zestawy rozrządu,(z trzema i dwoma szynami)czy różnica polega tylko na tej jednej górnej szynie (silnik SR20DE) czy na czymś jeszcze,u mnie jest na dwóch tylko i teraz nigdzie nie mogę znaleść takiego,na zdjęciach wszysko wygląda tak samo
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”