Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Cały czas wywala błąd EGR

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Kitus
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-12-22, 11:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cały czas wywala błąd EGR

Post autor: Kitus » 2013-07-25, 22:28

Witam, po zmianie silnika w mojej p11.144 sr20 zaczęło wywalać błąd egr-a. Podczas jazdy zapala się check i auto nieraz zgaśnie i nie daje się ponownie uruchomić( odpala tylko na ok 2 sek) lub zaczynają falować obroty tak do 2500. Aby uruchomić samochód muszę odłączyć kleme od aku. Mam założoną LPG sekwencyjną. Gdy jadę na gazie dzieje sie to samo jednak auto nie gaśnie podczas jazdy, aby je ponownie uruchomić też trzeba odłączyć akumulator. Mój mechanik się już poddał, wymienił mi przepływkę, nowy sterownik silnika, byłem też u gazownika na regulacji i sprawdzeniu lpg jednak to nic nie pomogło. Co ciekawe gdy zaświeci się check i auto zgaśnie lub je wyłącze słychać jak klepie elektromagnes w egr nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Czytałem na forum o egr, jednak nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc, wszyscy piszą o błędzie egr gdy zostanie on zaślepiony a u mnie nie jest. Miał ktoś może taki problem i wie jak go rozwiązać?
Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2013-07-25, 23:33

Kitus pisze:mechanik się już poddał, wymienił mi przepływkę, nowy sterownik silnika,
Brawo dla mechanika :pada: a sprawdzał czy EGR się nie zapchał? On wie w ogóle co to jest EGR? :roll:

Mas
fanatyk nissana
Posty: 890
Rejestracja: 2009-12-09, 08:44
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Mas » 2013-07-26, 07:16

Dubson ma rację...
"błąd EGR - hmm... - wymieńmy przepływomierz i ECU"... :-|
Kitus pisze:klepie elektromagnes w egr
zawór EGR jest sterowany silniczkiem krokowym - a ten jest prawie bezgłośny.

Kitus
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-12-22, 11:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kitus » 2013-07-26, 12:34

Przepływka została wymieniona ze względu na lekko falujące obroty, nawet na jakiś czas pomogło ;-) , a co do EGR-a to nie wiem co nim steruje czy elektromagnes czy krokowiec, fakt jest faktem że po zapaleniu checka i wyjęciu kluczyka ze stacyjki słychać wyraźnie jak EGR pracuje ( tyka jak stary ruski zegarek)
Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.

Mas
fanatyk nissana
Posty: 890
Rejestracja: 2009-12-09, 08:44
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Mas » 2013-07-26, 14:41

Nagraj jakiś filmik jak to brzmi, bo jestem ciekawy - może w SR20 jest inny typ sterowania EGR?
Co do falujących obrotów to bardziej obstawiałbym brudną przepustnicę i silniczek krokowy niż na przepływkę.

Kitus
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-12-22, 11:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kitus » 2013-07-29, 20:48

Tutaj jest filmik http://www.youtube.com/watch?v=5DidKVTa ... e=youtu.be
Wczoraj rozebrałem EGR, dokładnie go wyczyściłem i nic to nie dało. Z falującymi obrotami sobie poradziłem myjąc przepustnicę i krokowca. Najlepsze jest to, że gdy podłączyłem przy migającym check-u kompa to nie wykrył żadnych błędów... :sad:
Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”