Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Świecąca kontrolka silnika prawdopodobnie katal

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

competer

Post autor: competer » 2010-10-22, 20:20

Co do kontrolki silnika i błędu I kata dodam, że może to być również zwykła dziura we fragmencie układu wydechowego. Tak było u mnie.

Dombek100

Post autor: Dombek100 » 2012-08-15, 14:29

Witam, panowie. Od momentu zakupu samochodu (czyli od dwóch lat) nie mogę się pozbyć problemu błędu P0420 (czyli wydajność katalizatora poniżej progu).
Wiadomo zakup nowego nie wchodzi w grę ze względu na cenę (poza tym nawet jak bym chciał to nie ma go dostępnego nigdzie poza ASO i to tez tylko na zamówienie).
Idąc za przykładem z forum zakupiłem na allegro „symulator sondy lambda” czyli po prostu dystans wkręcany pomiędzy wydech a sondę. Niestety ku mojemu zaskoczeniu po 100 km mój znienawidzony błąd powrócił. Czy jestem jedyną osobą, której dystans na sondę nie pomógł? Podobno niektórzy na forum mają wyciętego I kata, a błąd nie występuje. Czy macie jakieś pomysły/propozycje jak temu zaradzić? Pozdrawiam

PS. Dodam ze wydech nie ma nieszczelności, bo został miesiąc temu wymieniony na nowy.

tomek85fcb
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-24, 19:50
Lokalizacja: DLN

Post autor: tomek85fcb » 2012-08-16, 07:18

Na drugim forum Nissana istnieje także ten temat, jeden z forumowiczów zastosował tulejke o troche innych rozmiarach i podobno już jest ok.

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2012-08-16, 08:01

Ewentualnie może być potrzebna tulejka z mniejszym otworem do wydechu - u mnie ten otworek ma chyba 1mm średnicy, teraz już dokładnie nie pamiętam, emulator działa od 5 tysięcy.
pozdr. Kamil

losroblos

Post autor: losroblos » 2012-08-16, 08:12

Ja wykonałem dystans wg rysunku i fotek jednego z naszych kolegów z forum.
Błąd zniknął i więcej się nie pojawił a przejechałem ok. 40 000 km

Spróbuj kolego zatankować paliwo bezsiarkowe na Statoilu i zobacz czy kontrolka zgaśnie choć na chwilę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”