Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Problem z nierówną pracą silnika / obrotami

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

greendom
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-19, 14:01
Lokalizacja: Kraków

[P/WP11.144] Problem z nierówną pracą silnika / obrotami

Post autor: greendom » 2017-11-19, 14:22

Witam wszystkich

Piszę ponieważ szukam pomocy z moją primerką, jak ją wyleczyć ;)
Podobne tematy widzę że się przewijały ale nie znalazłem rozwiązania więc opiszę problem najdokładniej jak umiem.
A więc; pierwsza sprawa to nierówne obroty, szczególnie niskie, zdarza się często że auto zgaśnie (przy dojeżdżaniu do świateł np lub przy gwałtownym hamowaniu).
Zostawiony na biegu wolnym pracuje, pracuje i co kilka chwil traci obroty do granicy zgaśnięcia po czym wskakują spowrotem w okolice 1200mniej więcej.
Zdarza się często szarpanie szczególnie na pierwszym biegu, czasem na drugim, na wyższych biegach i w trasie żadne z powyższych problemów nie występują.
Po wszystkich poradach z forum jak do tej pory zostały wyczyszczone: przepustnica, przepływka i silniczek krokowy, trochę pomogło ale nie rozwiązało to problemu (wcześniej auto gasło dużo częściej, czasem zaraz po odpaleniu). Zlikwidowane zostało pobieranie lewego powietrza, świece są ok. Sam nie wiem co może być przyczyną proszę o pomoc!!!

Nissan Primera 2.0 140KM, 2000r benzyna+gaz HB po lift. Problem występuje zarówno na benzynie i gazie.

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Post autor: bandito » 2017-11-20, 04:37

A coś takiego jak nauka wolnych obrotów była robiona? Mi po wszystkich czyszczeniach pomogło to by ustabilizowac obroty. W polifcie 1.8

greendom
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-19, 14:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: greendom » 2017-11-20, 09:17

Nie była robiona... może mi ktoś napisać jak to wykonać w tym modelu??
Książkę serwisową mam w języku helmutów i niewiele z niej odczytam :D

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Post autor: bandito » 2017-11-20, 20:40

Na rozgrzanym silniku odłączasz wtyczkę od TPSu i w ciągu 5 sekund trzeba podłączyć z powrotem i tak próbować kilka razy aż obroty się ustabilizują. to tak mniej więcej

Poszukaj więcej info pod hasłem adaptacja przepustnicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”