Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] kluczyk pilot centralnego zamka

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

seitedo
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-09-06, 20:54
Lokalizacja: Oświęcim

[P12/WP12] kluczyk pilot centralnego zamka

Post autor: seitedo » 2016-09-11, 08:44

Witam wszystkich. Padła mi elektronika w pilocie i auto otwierane jest tylko z kluczyka. Okoliczne warsztaty rozkładają ręce więc pozostało mi tylko ASO. Koszt samego pilota (bez grota) to 462zł. Na allegro widziałem stacyjkę kluczykami link: http://allegro.pl/show_item.php?item=64 ... YxOWY0Ng==
Czy jeżeli kupię cos takiego, mogę wymienić samego pilota w moim obecnym i zaprogramować go pod moje auto? Czy takie rozwiązanie jest dobre i będzie działać? Moje auto to Nissan Primera P12 2.0 kombi, benzyna z 2003r automat. Pozdrawiam.

edit: Nikt nie miał takiej sytuacji? Żadnej podpowiedzi?

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2016-09-12, 07:50

W P12 masz taki sam kluczyk jak w P11.144 czyli P11 po lifcie. Elektronika kluczyka możesz oddzielić od grota. Kup sam kluczyk i do swojego grota przełóż elektronikę z drugiego kluczyka. Potem całość zaprogramuj - instrukcję znajdziesz na forum.
Możliwe, że padły Ci same mikrostyki. Mi elektronik wymienił za kilka zł i pilot jak nowy. Jak to nie to, to są specjaliści od kluczyków samochodowych i za 100zł naprawiają takie piloty. Musisz poszukać w okolicy.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

seitedo
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-09-06, 20:54
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: seitedo » 2016-09-12, 07:54

Dzięki za info. Kluczyk ogladali już w kilku warsztatach. Jeden z elektrostyków walnięty, ale także coś w płytce jakiś tryzystor czy transporter... Nie znam się na tym, ale oni rozłozyli rece. Stąd albo zakup uzywanego albo wizyta w ASO. Jeszcze jedno pytanie: jeżeli w zestawie są 2 kluczyki, a ja mam jeden grot to programując zakupione uzywki przekładam grot najpierw do jednego pilota i programuję, a potem do drugiego? Czy ten pierwszy będzie już zaprogramowany?

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2016-09-12, 08:37

Jak chcesz mieć dwa kluczyki, to zakup surowy grot. Na znanym portalu są po kilkanaście zł. Pójdź do punktu dorabiania kluczy ze swoim kluczykiem jako wzorcem i będziesz miał dwa groty. Do nich dokładasz elektronikę i każdą programujesz po kolei.
viewtopic.php?t=228
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

seitedo
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-09-06, 20:54
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: seitedo » 2016-09-12, 08:41

smeru pisze:Jak chcesz mieć dwa kluczyki, to zakup surowy grot. Na znanym portalu są po kilkanaście zł. Pójdź do punktu dorabiania kluczy ze swoim kluczykiem jako wzorcem i będziesz miał dwa groty. Do nich dokładasz elektronikę i każdą programujesz po kolei.
viewtopic.php?t=228
Na znanym portalu czyli jakim? Allegro? szukać groty z elektroniką? Sorki że tak pytam ale to nowość dla mnie.
Czy chodzi o coś takiego? http://allegro.pl/surowy-grot-kluczyk-n ... 33997.html

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2016-09-12, 09:18

Take coś jak podałeś. Musisz tylko zmierzyć czy wymiary są takie jak u Ciebie, by były 2, czy 3 rodzaje. Surowe groty może też mieć zakład dorabiający klucze.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2016-09-12, 10:02

Na każdym kluczyku masz wybity typ i częstotliwość pracy , musisz elektronikę szukać z takimi samymi parametrami ja dopasowałem elektronikę od vanetty . Nie patrz tylko na primere ale ogólnie szukaj elektroniki pilota od nissana .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

seitedo
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2016-09-06, 20:54
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: seitedo » 2016-09-16, 20:37

Witam ponownie. Zakupiłem stacyjkę z dwoma kluczykami-pilotami (tą w poprzedniego linka). Stacyjka z opisu pochodzi od primery p12, czyli jak pisaliście powyżej pilot powinien dać się zaprogramować. Zmieniłem grot, ale od 3 dni nie mogę aprogramować pilota. Nie mam tego pojedyńczego migniącia kierunkami. Czy na pewno pilota od innej primerki da sie przeprogramować pod moją?
EDIT:
Jeżeli na pewno da się to przeprogramować jak piszecie, to może to wina samej centralki?. Tak skrótowo: przyciskiem w środku zamykam i otwieram wszystkie drzwi ( słychać jak zatrzaskują się blokady). Aby zamknąć drzwi z zewnątrz muszę przed wyjściem zamknąć je przyciskiem od środka, a drzwi od kierowcy zamykam kluczykiem. Otwieranie z zewnątrz odwrotnie, tzn. drwi kierowcy otwieram kluczykiem. Dopóki nie otwarzę klamką, wszystkie drzwi są zamknięte (sprawdziłem). Otwierając fizycznie drzwi kierowcy odblokowują się pozostałe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”