Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Złe odczyty z wskaznika paliwa i temperatury płynu.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
korni30
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-10-24, 22:21
Lokalizacja: Pruszków

Złe odczyty z wskaznika paliwa i temperatury płynu.

Post autor: korni30 » 2015-12-16, 15:45

Witam. Wyciągnąłem zegary z mojej p11 144 w celu wymiany żarówek.Przy wymianie zauważyłem że tarcza jest brudna więc ją wyjąłem.Musiałem ściągnąć wskazówki :hah: No i po złożeniu,problem Na zgaszonym silniku wskazówki są na czerwonych polach tak jak być powinno,natomiast po włączeniu zapłony wskazówka od benzyny dochodzi do 3/4 wskaźnika okolo 15 litrów benzyny w baku,znacznie za daleko.A wskazówka od temperatury od razu leci na max czyli na czerwone pole.Czy ktoś wie jak to wyregulować???
Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduję się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna.

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: zuh » 2015-12-16, 22:49

Nie zwróciłem uwagi u siebie ale są tam kołki oporowe do wskazówek?

Awatar użytkownika
korni30
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-10-24, 22:21
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: korni30 » 2015-12-16, 23:12

no właśnie tych kołków nie ma.Dodam jeszcze ze próbowałem szacunkowo ustawić wskazówki czyli,zdjąłem wskazówki odpaliłem samochód 15 litrów benzyny to tak mniej więcej za rezerwą czyli czerwonym polem tak nałożyłem wskazówkę,ale po zgaszeniu silnika wskazówka spada na godzinę 7 :-o
Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduję się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna.

Awatar użytkownika
ronnie333pl
wiem o czym pisze
Posty: 87
Rejestracja: 2013-02-27, 16:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ronnie333pl » 2015-12-17, 09:41

Hej,

Bawiłem się trochę kiedyś zegarami kupionymi na allegro. Robiłem jakieś tarcze własnego projektu bla bla bla... ale do rzeczy :)
zauważyłem, że można wskazówkę palcem obkręcić tylko do pewnego momentu, bo później już zaczyna stawiać opór. Ten opór masz przy wartości min i max więc tworzą się 2 granice, które możesz przesuwać poprzez "przekręcenie" wskazówki. Nie jestem pewien tylko czy powinny one być po obu stronach na tej samej wysokości, czy też równo od wartości MIN, gdzieś tam hen daleko.

Postaram się znaleźć moje zegary w szafie i to sprawdzić wieczorem. mam nadzieję, że jakoś w miarę logicznie opisałem o co chodzi :P

Awatar użytkownika
korni30
nowy na forum
Posty: 25
Rejestracja: 2015-10-24, 22:21
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: korni30 » 2015-12-17, 20:56

ronnie333pl tak tak wiem o co biega,tylko niestety brak mi czasu może w niedziele po pracy wezmę się za to.Dziękuje za info
Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduję się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”