Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Kolejne niewykorzystane kable - do czego służą?

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Magmaruss
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-08-16, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

[P12/WP12] Kolejne niewykorzystane kable - do czego służą?

Post autor: Magmaruss » 2015-06-30, 21:34

Witam.

Kolejne zagadki w P12. Wyjąłem uchwyt od kubków w tunelu, głównie w poszukiwaniu instalacji do ewentualnego podłączenia uchwytu telefonu albo bardziej do przerobienia tego pod normalny telefon i natknąłem się na niewykorzystane (niepodłączone) kable. Jeden czarny okrągły widoczny na zdjęciu po lewej stronie coś ma wspólnego z anteną, bo od radia leci taki przewód w stronę sufitu i drugi taki sam tak jakby wracał właśnie w to miejsce. Do czego może służyć? No i drugi, ten po prawej stronie jakaś kostka, czyżby to była ta od zestawu telefonicznego, czy całkiem do czego innego?

FOTO

#2 Przy okazji zapytam, bo nie chcę zaśmiecać forum tematami czy lampki sufitowe powinny zaświecać się po otwarciu drzwi? Normalnie z przycisku działają, ale przy otwieraniu drzwi samochodu nic się nie dzieje. Można to jakoś zrobić i czego to może być wina?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Arias
fanatyk nissana
Posty: 1157
Rejestracja: 2010-03-07, 19:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Arias » 2015-07-01, 10:02

Ta kostka to może do systemu glośnomówiącego, a jak nie świecą się lampki sufitowe, to albo jest tam oddzielna żarówka do tego i jest spalona, albo jakaś przerwa gdzieś jest, bo nie wieżę, że wszystkie krańcówki poszły
"Wieczorami na ulicy szukam chętnych do.....zabawy w berka..."
Moje GT

Magmaruss
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-08-16, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magmaruss » 2015-07-05, 18:00

Co do lampek to właśnie nie ma dodatkowej żarówki, krańcówki chyba dobre skoro kontrolka otwartych drzwi działa, a gdyby była przerwa to by chyba wcale się nie zapalały, a z przycisku działa każda żarówka.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-07-05, 18:16

Magmaruss, to jest prawdopodobnie kostka do podpięcia telefonu w aucie. Trzeba znaleźć sobie podstawkę pod telefon i starego siemensa :d
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Magmaruss
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-08-16, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magmaruss » 2015-07-05, 22:17

I nasuwa się pytanie czy jeżeli chciałbym to dostosować pod mikro USB to mogę już przerabiać bezpośrednio tą kostkę czy po podłączeniu podstawki wiązka się jakoś zmienia? Po drugie, skąd wziąć schemat techniczny jakie sygnały przepuszcza odpowiedni kabelek, żeby ewentualnie spróbować to przerobić?

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-07-05, 22:29

Magmaruss, skąd wziąć? Z serwis manuala :d Jeśli pogodzisz ze sobą sygnały i standardy sygnałów to myślę, że to będzie można jakoś spiąć :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Magmaruss
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-08-16, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magmaruss » 2015-07-23, 11:45

Przepraszam, że z takim zapłonem odpisuję. Manual wyjaśnił mi, że ta kostka to nie wszystko, a być może brakuje mi jeszcze innych elementów centralki itp. i później to się jakoś łączy z podstawką i tam już są inne sygnały na pinach wyjściowych. Za dużo roboty z tym, żeby to zmodyfikować, by działało jak w oryginale i być może kosztów za różne graty i jeszcze nie jestem pewien czy jestem w stanie to zrobić :mrgreen: Stojak na kubki w tym miejscu bardziej mi odpowiada, więc nie będę kombinował. Temat do zamknięcia oczywiście.

Pozdrawiam,
Kamil

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”