Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P10/WP10] Nissan Primera P10 1,6 95r. - odpalanie zagadka.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

kacper150985
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-27, 11:34
Lokalizacja: Świerczek

[P10/WP10] Nissan Primera P10 1,6 95r. - odpalanie zagadka.

Post autor: kacper150985 » 2014-03-24, 07:27

Witam
Posiadam primerę p10 95 rok silnik 1,6 i czasami mam pewnien problem z odpalaniem auta i nie bardzo wiem o czego to, wiec ponizej opiszę to przypadłość licząc że moze ktoś z Was kolegów będzie w stanie mi pomóc.
Problem polega na tym iż po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają sie wszystkie kontrolki prawidłowo natomiast przy próbie odpalenia rozrusznik wogóle nie reaguje, zaznaczę ze kontrolki nie przygasają. Natomiast kiedy dam sobie spokó i zostawie auto na godz czy dwie wracam i auto pali na dotyk. co może być tego przyczyną. Zaznaczę ze akumulator w porządku, klemy przeczyszczone, rozrusznik też wymieniłem ale nic to nie dało; również rozkręciłem stacyjkę oraz kostkę przy stacyjce i ją przeczyściłem. Najdziwniejsze jest to ze auto niechce odpalić natomista nic przy nim nie robiąc wracam po jakimś czasie i ono pali idealnie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdarwiam.

DVDeeJay
nowy na forum
Posty: 27
Rejestracja: 2014-03-16, 15:15
Lokalizacja: Lisewo/Toruń

Post autor: DVDeeJay » 2014-04-04, 16:53

mi to jednak wygląda na problem z rozrusznikiem....przywieszający sie elektromagnes....jaki wkładałes rozrusznik? nowy czy uzywkę?........czasami wystarczy trzasnąc dzwiami a się odwiesi...podobny temat przerabiałem we Fiacie Punto......zregenerowałem cały rozrusznik i było oki
Nie ma złych dróg....są tylko źli kierowcy...

Awatar użytkownika
zecikk
fanatyk nissana
Posty: 559
Rejestracja: 2009-12-09, 11:54
Lokalizacja: PT/Gdynia/Coventry

Post autor: zecikk » 2014-05-12, 21:58

a w kostce nie byly przypalone styki ?? druga opcja to przelamany kabel dajacy impuls do rozrusznika.
Transit 2,3 Pb/Lpg , Honda CR-V II 2.0 vtec

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”