Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] szarpanie... ???

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
borrego
nowy na forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-11, 10:19
Lokalizacja: Sz-ca

[P11/WP11] szarpanie... ???

Post autor: borrego » 2010-02-04, 14:19

Witam. Mam pytanie co do szarpania autem . Rano gdy jest zimny odpale i chce odrazu ruszyć to szarpnie samochodem jak postoi tak z minutke to juz jest ok rusza normalnie. Dodam że jest to skrzynia automatyczna ... Czy jest to normalne dla automata, może warto zainteresować się wymiana płynu w skrzyni i filtrem ? Prosze o jakies sugestie ! pozdrawiam
Obrazek

日産自動車株式会社

żyzny

Post autor: żyzny » 2010-02-04, 14:27

U mnie tego nie ma , a tez mam automata

Awatar użytkownika
borrego
nowy na forum
Posty: 35
Rejestracja: 2010-01-11, 10:19
Lokalizacja: Sz-ca

Post autor: borrego » 2010-02-05, 15:37

W serwisie mnie juz uświadomili ze płyn w skrzyni CVT jest lifetime czyli nie wymienny. A jeżeli juz to nie jest to mały koszt i tylko z serwisowym płynem Genuine CVT Nissana.
Obrazek

日産自動車株式会社

Gawa
wiem o czym pisze
Posty: 41
Rejestracja: 2010-01-22, 19:58
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Gawa » 2010-02-05, 17:08

Przecież by Ci nie powiedzieli że kupisz sobie olej w sklepie i wymienisz w domu ... Muszą z czegoś żyć. Jeżeli chcesz już wymieniać to poszukaj dobrze co powinno być zalane i niech ktoś kumaty ci wymieni. chyba ze chcesz przepłacić. Twoja skrzynia pewnie się nie różni od innych czymś nadzwyczajnym od innych a ten ich olej nie różni się pewnie znacznie od innych olejów do automatów , trzeba się tylko dowiedzieć jakie powinien mieć parametry.

Awatar użytkownika
LISIDŁO
fanatyk nissana
Posty: 282
Rejestracja: 2009-12-10, 15:54
Lokalizacja: Poznań/Promnice

Post autor: LISIDŁO » 2010-02-09, 15:59

najprawdopodobniej olej stracił wartości smarowania (częściowo).
auto stoi w mrozach na dworze??
stary olej w skrzyni(nadający się do wymiany),inaczej reaguje przy zimnej skrzyni.
olej musi się troche rozgrzać z tego co wiem.
tak samo jak nigdy nie rusza się "na petardzie" na zimnym silniku.
Tanie części do aut - dzwoń nr 600 584 326 hasło Nissan - Wielkopolska

wielkijack
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-21, 22:56
Lokalizacja: Pniewy

Post autor: wielkijack » 2010-02-20, 14:21

Do CVT raczej nie dostaniesz zamiennika. Trzeba będzie kupić olej w serwisie. Wymienić olej można we własnym zakresie.

macig7
wiem o czym pisze
Posty: 62
Rejestracja: 2009-12-09, 13:08
Lokalizacja: Kórnik

Post autor: macig7 » 2010-02-23, 12:51

w mojej QG18 też miałem 2 lata temu tak,ze przez pewien czas "rwała" , kupilem ją w kwietniu 2008 i jak wracałem z DE to po drodze kilka razy (najczęściej w momencie przyspieszania ) szarpała , i póżniej też trochę , w sumie może w przeciągui 500-600 km, ale w końcu przestało szarpać i do dziś jest spokój , może po prostu zanim ją kupiłem , postała niejeżdżona (wyrejestrowana w lutym 2008) .

Awatar użytkownika
jacek_81
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-17, 20:10
Lokalizacja: Częstochowa

Re: szarpanie... ???

Post autor: jacek_81 » 2010-02-25, 18:45

borrego pisze:Witam. Mam pytanie co do szarpania autem . Rano gdy jest zimny odpale i chce odrazu ruszyć to szarpnie samochodem jak postoi tak z minutke to juz jest ok rusza normalnie. Dodam że jest to skrzynia automatyczna ... Czy jest to normalne dla automata, może warto zainteresować się wymiana płynu w skrzyni i filtrem ? Prosze o jakies sugestie ! pozdrawiam
Ja mam automata i w zeszłym roku miałem to samo w wakacje przez jakieś 2 miesiące. Po tym czasie padł mi rozrząd i po remoncie silnika wszystko ustało. Może to ten sam problem. Jak z rozrządem..słychać już? Mi sie wydaje że to była wina napinacza hydraulicznego który naciągał łańcuch. Jak dajesz gazu zaraz po odpaleniu to auto jedzie ale tak jakby nie mogło..dławi sie a po chwili wszystko ustaje? A jak z przejściem z biegami? Czuć coś jak jedziesz szczególnie na początku kiedy auto się rozpędza to u mnie był taki przeskok z obrotami przy około 40 km i dosyć duże szarpanie. Po remocie wszystko Ok. Jak masz tak to miałem to samo.

PZDR
WP11.144 CVT + LPG :) Micra 94' K11 1.0 CVT + LPG

Hiszpan 207
stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-24, 20:21
Lokalizacja: Gniezno/Toruń

Post autor: Hiszpan 207 » 2010-03-31, 07:51

Panowie u mnie szarpie najmocniej w zakresie 2500 do 3500 obr/min, potem chyba tez ale jest to mniej odczuwalne. dodam że szarpie tylko na benzynie i mnie to zastanawia, bo jak przełącze na lpg (blos) wszystko jest dobrze.
wcześniejsza diagnoza to była kończąca się pompa paliwa. zakupiłem nową (używaną) z pewnego źródła, przez pewien czas było ok i znowu to samo.
szarpanie tylko na benzynie, podczas jazdy (na biegu jałowym przy wciskaniu gazu nic sie nie dzieje).
Nie mam pomysłu specjalnie co to może być. Tak mi sie wydaje że problem powrócił, jak włożyłem nową pompę paliwa i wlałem do baku stp do czyszczenia wtryskiwaczy, ale to raczej nie od tego.
Jadąc z prędkością 200 km/h to co widzisz przed sobą... jest już historią

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jarkk » 2010-03-31, 11:45

Hiszpan 207 zdemontuj BLOS i sprawdź jak na standardowym dolocie będzie jeździł na benzynie. Możesz też sprawdzić świece, kable, a ewentualnie czy w kopułce aparatu zapłonowego nie ma wilgoci bądź nalotu na stykach.
Gdyby była winna pompa to czym wyższe obroty podczas jazdy tym bardziej by przerywało, jeszcze przychodzi mi na myśl, że być może filtr paliwa jest zaklejony syfkami, ale to raczej mało prawdopodobne.
W ostateczności winny może być przepływomierz, gdzieś na forum ostatnio było jakie napięcie powinien mieć.
Producent okien i drzwi z pvc, alu: www.justa.pl

Hiszpan 207
stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-24, 20:21
Lokalizacja: Gniezno/Toruń

Post autor: Hiszpan 207 » 2010-03-31, 13:18

świece nowe, filtr paliwa tez nowy, problem pozostaje.
Bez blosa tez przerywa, poza tym nie wiem co miałby blos do tego.
sprawdzę jeszcze kopułke ale obstawiałbym najbardziej na przepływke.
Jadąc z prędkością 200 km/h to co widzisz przed sobą... jest już historią

Awatar użytkownika
jarkk
fanatyk nissana
Posty: 289
Rejestracja: 2009-11-30, 10:27
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jarkk » 2010-03-31, 14:38

blos minimalnie zawęża dolot i czasem może wystąpić falowanie albo delikatne poszarpywanie na wolnych obrotach
możliwa jest jeszcze jedna rzecz - kiepskie paliwo
Producent okien i drzwi z pvc, alu: www.justa.pl

Hiszpan 207
stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-24, 20:21
Lokalizacja: Gniezno/Toruń

Post autor: Hiszpan 207 » 2010-04-07, 11:11

paliwo jest dobre, tylko shell. wolne obroty tez są ok. do 2500 obr/min nie czuć szarpania.
Zastanawiam sie jeszcze czy to może wtryski są zabrudzone. chociaż kilka razy wlewałem do pełna benzyny i dolewałem środków do czyszczenia wtryskiawaczy. tak myśle czy te środki do czyszczenia wtryskiwaczy nie pogorszyły jeszcze sprawy.
Jadąc z prędkością 200 km/h to co widzisz przed sobą... jest już historią

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”