Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P12/WP12] Gaśnie/przerywa i szarpie.

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

cirdanos
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-07-15, 18:14
Lokalizacja: Gdańsk

[P12/WP12] Gaśnie/przerywa i szarpie.

Post autor: cirdanos » 2015-07-15, 18:25

Witam posiadam Nissana Primere P12 z roku 2002 (model 2003) z silnikiem 2.2 DCi. Samochód przerywa, szarpie i gaśnie. Dzieje się to na zimnym i na ciepłym silniku, odpala bez problemu. W celu naprawienia tego było już robione: wymiana filtra paliwa, czyszczenie przewodów paliwowych i baku paliwa, wymiana całej obudowy filtru paliwa wraz z tą małą pompką bo według mechanika samochód łapał lewe powietrze, kolejna wymiana filtra paliwa wraz z tą obudową na taką bez pompki. Podczas awarii nie wyskakuje żaden komunikat check engine ani nie zapala się żadna kontrolka. Czy ktoś ma jakieś pomysły ?? Mechanicy rozkładają już ręce.
Był już podobny temat ale pomimo zapewnień ludzi, że niedługo wstawią odpowiedź jak naprawili swój samochód to nie podzielili niestety się tą wiedzą : viewtopic.php?t=4303

Awatar użytkownika
berny_p
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2013-07-07, 07:28
Lokalizacja: DPL/DW

Post autor: berny_p » 2015-07-16, 07:03

Sprawdź pompę w baku oraz pompę wysokiego ciśnienia. Może też być zawalony układ dolotowy. Szkoda, że mieszkasz tak daleko lub że ja nie wybieram się w Twoje rejony. Przyjechałbym z Consultem i moją P12 i pewnie coś byśmy wykminili.
Pozdrawiam
BernyP
IT Help i Diagnostyka aut Wrocław
Moja Lorcia :P
Blog o renowacji Lorci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Primera”