Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Lubegard dodatek do automatu

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Lubegard dodatek do automatu

Post autor: caffeini » 2011-12-17, 19:02

Hej :) Z racji tego ,że podchodzę do wszelakiej maści ,,płukaczy,uszczelniaczy(oprócz motul clean engine) ,uszlachetniaczy oraz innych kosmicznych(przeważnie gównianych) dodatków ,jak przysłowiowy pies do jeża,nie bardzo chciałem wypisywać niesprawdzone bzdety na w/w temat,ale jakieś 5 tys. km temu(3 miesiące) wlałem do automatu w maximie coś ,co nazywa się Lubegard Automatic Protector i powiem Wam ,że magia chyba działa,bo teraz zastanawiam się,czy skrzynia zmieniła już bieg,czy jeszcze nie...po prostu prawie nie słychać kiedy to robi :-D 3 miesiące temu ,tj. w momencie zakupu,przy zmianie z ,,N,, na ,,D,, było ...hm ,no może nie słychać,ale czuć szarpnięcie,zauważyłem brak tego objawu po około 150 km od momentu zalania tym specyfikiem.Wiem ,że nic samo się nie naprawia,zawsze musi być jakiś czynnik zewnętrzny,w tym przypadku wydaje mi się ,że to był chyba ten dodatek do oleju :] ...stosowaliście kiedykolwiek ten wynalazek ?
a...i jeszcze coś,na stanie mam również T.Camry 3.0 aut,2 dni temu dolałem do AT ten sam specyfik,licząc na to ,że przestanie szarpać przy przełączaniu z 1 na 2-gi bieg,wiem że to niesamowite i mało prawdopodobne,ale po 8-miu latach od kiedy mam to auto ...po ok.100 km od zalania specyfikiem przestało szarpać. Czary? odblokowały się tłoczki czy co?
:-o
Sorry za rozlazłego posta,ale nie chciałem napisać suchego textu pt. ,,Ludzie kupujcie Lubegard,bo jest zajebisty,, Pozdro.
Ps. nie handluję tym,nie reklamuje tego...stwierdzam tylko ,że jak dla mnie jest niezłe :>

i jeszcze coś :-> przy wymianie oleju w AT była stosowana tzw. metoda ,,dynamiczna,, jak znajdziecie chwilke zerknijcie na link :-)

http://www.motochemica.pl/porady-techni ... ni-biegow/
Ostatnio zmieniony 2011-12-24, 10:38 przez caffeini, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
piter2323
aktywny forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 2009-12-09, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk/ Rusocin

Post autor: piter2323 » 2011-12-17, 20:59

caffeini ciekawie brzmią twoje doświadczenia z tym specyfikiem. Ja mam właśnie taki objaw ze z 1 na 2 czasem szarpnie i może to by mi pomogło.
Powiedz mi gdzie to kupiłeś ,ile tego wlałeś oraz ile to kosztowało.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-17, 21:13

piter2323 pisze:caffeini ciekawie brzmią twoje doświadczenia z tym specyfikiem. Ja mam właśnie taki objaw ze z 1 na 2 czasem szarpnie i może to by mi pomogło.
Powiedz mi gdzie to kupiłeś ,ile tego wlałeś oraz ile to kosztowało.
Piter,jest cena i dostawca(została chyba 1 sztuka),choć nie od tego kupiłem ,ale też z Allegro..według mnie stuff jest ok. w razie ,,wojny,, pisz,chętnie odpowiem na pytania
http://allegro.pl/lubegard-chron-skrzyn ... 69449.html

jak dla mnie ..za 70 zylasów,to rewelka :) link do youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=-K3nKCH_3lc

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2011-12-17, 22:50

U mnie w poprzednim aucie (100nx) po zmianie oleju w automacie było podobnie jak opisujesz, biegi zaczął zmieniać ciszej i delikatniej (po samej zmianie oleju)
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Awatar użytkownika
I@MAXIMA
wiem o czym pisze
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-21, 18:51
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: I@MAXIMA » 2011-12-18, 11:32

Mi też szarpała skrzynia przy zmianie z 1 na 2, dolewałem tego specyfiku.. ale u mnie nie było cudownego uzdrowienia :P

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-18, 11:44

GRZECHu pisze:U mnie w poprzednim aucie (100nx) po zmianie oleju w automacie było podobnie jak opisujesz, biegi zaczął zmieniać ciszej i delikatniej (po samej zmianie oleju)
GRZECHu,ja też zacząłem od wymiany(2x,raz po tysiącu km,drugi po 3 tys.) poprawa oczywiście była,ale nie na tyle zauważalna żeby moje zadowolenie w skali od 1-10 wyniosło 10 :hihi: :hihi: Specyfik polecił mi znajomy z servisu Toyoty,który zawodowo zajmuje się automatami ,jak się okazało Gość miał rację. Nie mam zielonego ,a nawet czerwonego pojęcia
na jak długo ten magiczny płyn pomaga...jak to mówią ,,sie pożyje,sie zobaczy,, :-) Pozdro.

[ Dodano: 2011-12-18, 12:07 ]
I@MAXIMA pisze:Mi też szarpała skrzynia przy zmianie z 1 na 2, dolewałem tego specyfiku.. ale u mnie nie było cudownego uzdrowienia :P
Hmm,może to zależy również od stopnia zużycia skrzyni ,tzn. jej elementów w środku :-> . Wiadomo że wcześniej ,czy później tarczki zaczynają się zużywać i wszystkie te opiłki powoli zapychają magistralę w ,,labiryncie,, Widziałem parę razy wybebeszony automat i te wszystkie silniczki które ,,mówią,,zaworkom czy maja sie otworzyć ,czy nie.Na mój durny rozum,to jak magistrala (albo niektóre kanały) jest zapchana,to zwiększa się ciśnienie wewnątrz skrzyni i stad mamy szarpanie z 1 na 2,z N na R. Poprawcie mnie jak się mylę :->

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2011-12-18, 12:21

Jako ze temat dotyczy nie tylko maximy przenosze tutaj.

Awatar użytkownika
Niski1
nowy na forum
Posty: 37
Rejestracja: 2011-11-22, 18:59
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Niski1 » 2011-12-23, 10:26

I@MAXIMA pisze:Mi też szarpała skrzynia przy zmianie z 1 na 2, dolewałem tego specyfiku.. ale u mnie nie było cudownego uzdrowienia :P
Bo nie jesteś może wierzący :hah: Spróbuj jeszcze raz.

Awatar użytkownika
caffeini
wiem o czym pisze
Posty: 68
Rejestracja: 2011-10-02, 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: caffeini » 2011-12-24, 00:24

Niski1 pisze:
I@MAXIMA pisze:Mi też szarpała skrzynia przy zmianie z 1 na 2, dolewałem tego specyfiku.. ale u mnie nie było cudownego uzdrowienia :P
Bo nie jesteś może wierzący :hah: Spróbuj jeszcze raz.
:hah: :hah: dzieki za poprawę humoru,bo mam kulawy dzień...Babina chciała kluczyki od Maximy :lol:

niacin
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-03-29, 17:03
Lokalizacja: Lublin

Post autor: niacin » 2015-06-30, 13:00

Ja kupiłem specyfik Lube Gard. Też mi szarpie przy zmianie na 2.
Jak go dolać do automatycznej skrzyni biegów w Almerze n15?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”