Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

V35DE luzy zaworowe

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

bielo
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-30, 15:30

V35DE luzy zaworowe

Post autor: bielo » 2020-02-03, 10:09

Witam
jestem właścicielem Murano Z52 - import z USA.
Ostatnio mam mały problem wyregulowaniem pracy na gazie na nim. Przy jeździe na gazie świeci mi się check związany z drugą sondą Lambda czyli coś nie tak zasilaniem na gazie bo na benzynie błędy się nie pojawiają. Odwiedzam na zmianę dwa serwisy od instalacji gazowych Energy Gaz i Klinike LPG i nie mogą chłopcy nic wymyślić. Ostatnio nawet podjechałem do jakiegoś mechanika ma sprawdzenie luzów zaworowych i wynik w załączeniu. Mechanik mi powiedział że wymagają regulacji co pewnie zrobię ale prosiłbym o opinie czy to może mieć wpływ na prace silnika na gazie.
na instalacji gazowej jeżdżę już 3 rok i do tej pory nie było problemy dopiero po wymianie wtryskiwaczy na nowe zaczęło się dziać.
Może ktoś miał podobny problem. Może jakiś zakład w Wa-wie polecacie.
pzdr

Obrazek
https://ibb.co/n3cf00m

Oskr5
doświadczony forumowicz
Posty: 258
Rejestracja: 2013-12-24, 20:41
Lokalizacja: Choszczno

Re: V35DE luzy zaworowe

Post autor: Oskr5 » 2020-02-03, 13:45

Trzeba to zrobić, żeby zaworów nie wyplaliło podczas jazdy na gazie. Piszę o luzach. Co do twoich problemów z check engine i składem mieszanki, to jeśli zaczęły się po wymianie wtryskiwaczy, to nie mają nic wspólnego z zaworami najprawdopodobniej. Porządna regulacja u dobrego gazownika powinna pomóc. Pozdro

bielo
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-30, 15:30

Re: V35DE luzy zaworowe

Post autor: bielo » 2020-02-05, 09:32

Polecacie jakiś serwis do regulacji zaworów w Wawie? W rozsądnej cenie i jeszcze w tym roku :)
Jestem co prawda umówiony do Japan Service na Cyprysowej na koniec miesiąca ale za podejście do klienta to on laurów nie zdobędzie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”