Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Problem z webasto

Moderatorzy: Ryba, Sajmooon, Zielkq, Maniek-ol

patrykgoleniow
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-05, 20:17
Lokalizacja: Goleniów

Problem z webasto

Post autor: patrykgoleniow » 2012-09-05, 20:28

Witam

Kupiłem kilka tygodni temu Nissana Almerę N16 z 2001 roku z silnikiem 1.5 benzyna wiem, że posiada webasto, ale nie wiem gdzie to się uruchamia i nikt ze znajomych nie może mi pomóc. Niby powinien być włącznik po lewej strony kierownicy, ale nic takiego tam nie ma. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Patryk

Awatar użytkownika
SenTex
doświadczony forumowicz
Posty: 234
Rejestracja: 2011-06-30, 14:06
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: SenTex » 2012-09-06, 01:44

Przejrzyj pod autem układ wydechowy od kolektora gdzieś do połowy auta, jak jest jakiś króciec, ew. w okolicach skrzynka sugerująca to urządzenie to znaczy, że faktycznie istnieje i trzeba kombinować gdzie kabelki idą (albo szukaj przy przyciskach czegoś podobnego do ogrzewania). Bo na zasadzie "wiem, że jest, ale nikt nie wie gdzie się uruchamia" to można stwierdzić, że niedawno kupiłeś auto, a poprzedni właściciel włada dobrze sztuką perswazji (czyt. dałeś się w ch*** zrobić) :->

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2012-09-06, 11:26

spotkałem się z takim rozwiązaniem w najnowszym manie, że webasto jest sterowane za pomocą klimatronika, jest oddzielny przycisk do włączania, a później podobniej jak ustawianie klimy. Ale zgadzam się z przedmówcą, najpierw sprawdź, abyś miał 100% pewność istnienia webasto :D

patrykgoleniow
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-05, 20:17
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: patrykgoleniow » 2012-09-13, 18:31

Witam
Więc sprawdziłem i zauważyłem że przewody paliwowe (dopływ i powrót) idą pod przednią lampę od strony kierowcy oraz że wychodzą stamtąd przewody, które wchodzą do kabiny auta, więc chyba pozostanie mi iść po kabelku i rozkręcać deskę rozdzielczą. Mam także dokumenty niemieckie z przeglądem webasta. Jak coś to mogę przesłać zdjęcia tych rzeczy.

[ Dodano: 2012-09-20, 18:12 ]
Witam
Znalazłem pod schowkiem centralkę Telestart T70 więc wszystko się wyjaśniło, ale brak pilota
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eksploatacja pojazdów - porady”