Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] szyba pasażera - elektryka

Moderator: sergiej

Awatar użytkownika
derka
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-17, 18:35
Lokalizacja: Łódź

[N15] szyba pasażera - elektryka

Post autor: derka » 2010-04-17, 18:52

Witam serdecznie !

Mam mały problem z elektryczną szybą od strony pasażera.
Od strony kierowcy mogę nią sterować bez żadnych problemów
opuszcza się i podnosi bez zarzutów.
Niestety przycisk od strony pasażera przestał działać.
Gdy go zdemontuje wtedy nie chodzi także opuszczanie od strony kierowcy.
Rozebrałem go całego przeczyściłem, ułożyłem odpowiedni kuleczki niestety efekt ten sam.
wszystkie kable we wtyczce są podłączone odpowiednio.
Co może być przyczyną ?
Z góry dzięki za każdą pomoc
Nissan Almera 1.6 SLX 16V (Sedan)

rafal87xc
wiem o czym pisze
Posty: 78
Rejestracja: 2009-12-09, 16:38
Lokalizacja: Zd-Wola

Post autor: rafal87xc » 2010-04-17, 20:39

niewiem jak w oryginalnych nissanowskich przełącznikach ale w uniwersalnych jest tak że kierowcy przełącznik jest połączony z przełącznikiem pasażera tak że jeden bez drugiego nie będzie działać, ile pinów majate przełączniki? jak 5 to prawdopodobnie na środkowym jest plus i bym sprawdził czy dochodzi tam plus, dwa skrajne idądo silnika a drugi i czwarty idą do przełącznika kierowcy więc jesli działa sterowanie od kierowcy to najprawdopodobniej coś nie tak jest z plusem na srodkowym pinie od przełącznika pasażera, ale tak to wygląda w przełącznikach 5pinowych uniwersalnych niewiem jak to w oryginale, może jeszcze ktoś się wypowie.

Dudi
wiem o czym pisze
Posty: 49
Rejestracja: 2009-12-09, 02:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dudi » 2010-04-18, 13:41

Miałem ten sam problem... niestety na elektryce się nie znam ale wiem że po prawej stronie jest tylko coś w stylu kontrolki która informuje że pasażer chce otworzyć okno a cały sterownik jest po stronie kierowcy.. czyli po prawej jest wysyłany impuls do lewego sterownika... dlatego problem leży na 100% po stronie kierowcy... u mnie pomogła dopiero wymiana sterownika (czyt. od strony pasażera) kupiłem taki na allegro za 80pln pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”