Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Problem z radiem, ACC, Immo itp...

Moderator: sergiej

Diseant
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-13, 20:59
Lokalizacja: Bestwina
Kontakt:

[N15] Problem z radiem, ACC, Immo itp...

Post autor: Diseant » 2014-12-19, 19:18

Siemka.

Dzisiaj podbijam z kolejnym problemem...

Mam taki oto kłopot. Otóż od może miesiąca co jakiś czas przerywa radio, tzn jadę, wjeżdżam w dziurę i przestaje grać (świeci, plik audio nadal leci ale w głośnikach cisza). Przypuszczałem, iż problem dotyczy masy, więc rozłączyłem radio, podpiąłem i co - podświetlenie zegara przestało działać. Nie ma takiego cyknięcia jak przekręcę kluczyk.

Dzisiaj patrzę na bezpieczniki - zjarało bezpiecznik od ACC i Audio. Wymieniłem i radyjko zaczęło grać, ale na kilka sekund. Usłyszałem taki lekki trzask i zgasło całkiem. Odpalam auto - podświetlenie zegara działa, lecz na nim brak godziny. Dodatkowo dioda od immo nie mruga...

Otwieram klapę, patrzę na bezpieczniki. Dwa ostatnie w skrzynce po prawej stronie komory silnika były zjarane (od komputera i zarządzanie silnikiem + ACC) - dodatkowo się połamały jak wyciągałem (z tym sobie poradziłem jakoś i powyciągałem to, co zostało w gniazdach).

Teraz tak... Przypuszczam, iż winowajcą jest masa. Najpewniej jakimś cudem się odłączyła i zetknęła z kablem radia od ACC.
Dodatkowo zegar od obrotomierza czasem chodzi czasem nie - raz wskoczy na 8000, raz na 0, za chwile mam 4000 albo 2000. Jedna lampa nie świeci, czasem wskazówka od temperatury jest na samym dole, ale rzadko. I teraz tak - czy coś mam za przeproszeniem - powalone w instalacji czy wymiana samych bezpieczników pomoże?

Dodam, iż potrzebuję autko na 22, więc przydałaby się szybka reakcja :)

Pozdr.

[ Dodano: 2014-12-19, 19:20 ]
Dodam jeszcze, że jak wymieniłem bezpiecznik i podłączyłem radio, w głośnikach słyszałem taki szum - coś jak wyciągniecie sobie kabel od głośników od kompa, dacie na full głośniki i weźmiecie kabelek w dłoń.

[ Dodano: 2014-12-19, 19:21 ]
A i jeszcze jedno - w razie W...

Komputerek podaje kod 55 (albo na zmianę 13...) - nic innego :)

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2014-12-19, 20:35

Wymieniałeś którekolwiek głośniki?
Miałem tak samo- radio grało, nagle trzask i cisza. Winą był głośnik wysoko tonowy, który lutami od kabli stykał z przednim słupkiem i robił zwarcie. W takim przypadku grał tylko subwoofer, ponieważ ma osobne wyjście RCA. Sprawdź, czy żadne z kabli ani głośniki nie stykają z budą ;)
QG15+
;-)

Diseant
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-13, 20:59
Lokalizacja: Bestwina
Kontakt:

Post autor: Diseant » 2014-12-19, 20:53

Głośniki z przodu są oryginalne, więc tam chyba jest git, chociaż radio grało jak trzaskałem lewymi drzwiami (tak - ból...). Jedynie co to montowałem z tyłu głośniki. Jutro bd mieć czas to coś z tym porobię i zobaczę (profilaktyczna wymiana wszystkich bezpieczników i montaż masy gdzie indziej).

W każdym bądź razie. Tymczasowo zamontowałem 10A bezpieczniki zamiast 7,5A, które są na tych dwóch miejscach. Autko odpala bez ACC i immo. Radio odpięte. Przyczyna pewnie siedzi gdzieś głębiej.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2014-12-19, 20:55

Diseant pisze:Tymczasowo zamontowałem 10A bezpieczniki zamiast 7,5A
To nic nie da. To tak jakby włożyć palec w cieknący kran :P Jak nie puści 10A, to puści któryś pod maską. Zdejmij boczek z drzwi i sprawdź co tam się dzieje. Przejrzyj kable, styki, kostki, itp ;)
QG15+
;-)

Diseant
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-01-13, 20:59
Lokalizacja: Bestwina
Kontakt:

Post autor: Diseant » 2014-12-19, 21:01

Kostki w radiu są czyste. Jedynie styki zasilania są sklejone taśmą. Może pod wpływem temperatury (yyy ogrzewanie) coś się zbytnio ztegowało :P

Wracając - wiem wiem. Dopiero jutro bd sprawdzać. Teraz leje i jest ciemno, więc zdejmowanie boczków mija się z celem :)

[ Dodano: 2014-12-25, 11:43 ]
Hm.

Wymieniłem wszystkie bezpieczniki. Spalonych - 5 sztuk. Podpiąłem na nowo radio i gra :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”