Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Almera n15 dziwny problem

Moderator: sergiej

Marki95
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-06, 05:41

Almera n15 dziwny problem

Post autor: Marki95 » 2019-09-06, 06:31

Witam. Mój problem wygląda następująco mam almere n15 1.4 w której nie mam iskry gdy ja kupiłem odpalala lecz wkrecala się Maks na 2.5 tys obrotów doszedłem do tego winowajcą była. Kostka od przeplywki. Wyciagnelem piny z kostki i prawdopodobnie zrobiłem zwarcie i od tamtego momentu Almera umarła. Bezpiecznik jeden przepalony 7.5a w komorze silnika wymieniłem dalej to samo. Wszystkie prądy dochodzą do sterownika. Sterownik sprawdzony wizualnie brak jakich kolwiek przepalony ścieżek itp. Dodam że gdy przekrecam zapłon pompka paliwa ciągle chodzi check ciągle ciagle się pali dziwne jest to gdy odpina mkostkę od silniczka krokowego pompka przestaje podawać paliwo i check gaśnie dodam również że gdy odpina kostkę od czujnika temperatury wody wentylator zakreca się na chwilę i staje jednym słowem dziwne zjawiska paranormalne myślę iż to sterownik umarł w jakiś sposób. Może ktoś wie o co mu chodzi bo mi ręce już opadają z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: Almera n15 dziwny problem

Post autor: majchrzok » 2019-09-12, 03:47

Podmien sterownik. Takie rzeczy są nie normalne. Normalnie, jak odepniesz czujnik temp. Wentylator chodzi ciągle. To ze w sterowniki ścieżki wyglądają na cale, nie znaczy ze jest on ok. Ma w sobie scalaki, które mogłeś spalić tym zawarciem... I prośba, jak piszesz takie długie posty, używaj interpunkcji, gdyż twoje wypowiedzi są ciężkie do rozczytania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”