Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N16] Zamykanie tylnych drzwi

Moderator: sergiej

MTK
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-09-08, 21:45
Lokalizacja: SILESIA

[N16] Zamykanie tylnych drzwi

Post autor: MTK » 2015-11-25, 22:00

Witam serdeczne. Podczas prac pielęgnacyjnych przy samochodzie i zamknięciu drzwi pilotem, ale bez alarmu postanowiłem sprawdzić zamknięcie tylnych drzwi po stronie pasażera (hatchback). Co ciekawe, te właśnie drzwi nie były w pełni zamknięte tzn. były ale jak pociągnąłem za klamkę to lekko się otworzyły (uchyliły) ale nie dało się ich otworzyć całkowicie, dopiero po otworzeniu pilotem. Pewnie jak by przyłożyć sporą siłę to by się dało je otworzyć całkowicie, pomimo zamknięcia pozostałych. Inne drzwi w porządku. Czynność powtórzyłem kilka razy, zawsze z tym samym skutkiem. Co to może być ? Mechanizm ryglowania czy coś z uszczelkami, które pomimo regularnej konserwacji nie są najlepszej jakości. Proszę o jakieś pomysły.
Ostatnio zmieniony 2015-11-28, 08:58 przez MTK, łącznie zmieniany 1 raz.
prof. dr inż. arch. MTK

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2015-11-28, 08:58

MTK, uszczelki raczej nie mają nic do gadania jeżeli możesz drzwi normalnie zamknąć. Bardziej sam mechanizm zamykania, ale niekoniecznie system ryglowania, ale sam zamek i metalowy zaczep. Może są po prostu jakoś źle ustawione?

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

polo32
doświadczony forumowicz
Posty: 218
Rejestracja: 2015-06-21, 12:53
Lokalizacja: Stargard

Post autor: polo32 » 2015-11-29, 10:56

Do tego co Zielkq radzi, dodam - przypatrz się i porównaj działanie oraz położenie zamka i zaczepu w tylnych drzwiach vis a vis.
Dodatkowo, może masz przełączoną blokadę rodzicielską w drzwiach i ona miesza (otworzysz drzwi "ręcznie" od wewnątrz?).
Jak wszystko OK, to zdejmujesz tapicerkę z drzwi i przypatrz się jak pracują cięgła w zamku (może któreś poluzowało się). Siłownik pracuje prawidłowo, więc tylko "mechanika".
LPG Lovato Smart

Awatar użytkownika
osiak_89
stały bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 2014-06-21, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: osiak_89 » 2015-12-04, 13:29

hmmm u mnie też tak jest, z tego co zauważyłem to ten "cycek" przy klamce nie chowa się do końca. Co za tym idzie nie domyka drzwi. Fakt jest taki, że nie da się ich otworzyć więc się nie przejmuję;p a jak mam coś cennego w aucie to zamykam od środka po prostu i wtedy nie ma wuja żeby otworzyć ;p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria”