Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Zaparowane szyby

Moderator: sergiej

MTK
nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-09-08, 21:45
Lokalizacja: SILESIA

Zaparowane szyby

Post autor: MTK » 2014-02-04, 20:34

Witam drodzy klubowicze. Mam do Was pytanie, może ktoś zaradzi mojemu problemowi. Otóż moja almera N16 przeszła w zeszłym roku konserwację podwozia (bardzo obfitą) - zabezpieczenie całego spodu auta jakimś środkiem przypominającym smołę (nie znam nazwy) i NIESTETY od tego czasu bardzo parują mi szyby. Nie mogę jeździć nawet w ciepłe dni bez ustawienia dmuchawy przynajmniej na 1 i skierowania strumienia nadmuchu na przednią szybę (bardzo paruje przednia i boczne przednie). Stąd moje pytanie, czy możliwe jest, że podczas konserwacji u mechanika doszło do zalepienia jakichś lufcików doprowadzających i odprowadzających powietrze z kabiny? Czy ktoś wie gdzie się znajdują i jak je odetkać? Proszę o pomoc znawców tematu. Dodam że filtr kabinowy i powietrza mam wymienione, a na podszybiu nic nie zalega. Przed konserwacją podwozia nie miałem z tym żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 21:39 przez MTK, łącznie zmieniany 2 razy.
prof. dr inż. arch. MTK

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2014-02-14, 21:35

sprawdź drożność kanałów wentylacyjnych i dopływowych (są zazwyczaj w bagażniku). Zobacz też czy masz szczelne uszczelki w drzwiach, szybach - może puszczają wodę. Sprawdź czy nie masz wilgoci pod dywanikami - może woda dostaje się po rurze od dmuchawy. kiedyś widziałem taki patent -gość ustawił taka maszynę - wytwornicę sztucznego dymu, suchego lodu - i wstawił to do auta i sprawdzał którędy ucieka ten dym. To jest sposób na sprawdzenie szczelności/drożności odpływów itp.

Awatar użytkownika
hotr
nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: 2014-03-19, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hotr » 2014-03-19, 12:08

maniek_NKP pisze:kiedyś widziałem taki patent -gość ustawił taka maszynę - wytwornicę sztucznego dymu, suchego lodu - i wstawił to do auta i sprawdzał którędy ucieka ten dym. To jest sposób na sprawdzenie szczelności/drożności odpływów itp.
Niezły pomysł, może spróbuję. Bo mi to nawet czasem, gdy jest mróz, przednia szyba nie tylko paruje, ale i zamarza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria”