Strona 1 z 1
[N15] zamek drzwi Almera N15
: 2013-12-10, 09:59
autor: cz62
Zamek od strony kierowcy zaciął się a od strony pasażera też w trybie agonii. Mam centralny zamek, drzwi otwieram kluczykiem (nie mam alarmu). Chciałbym wyciągnąć bębenek do przeczyszczenia ale nie wiem jak, czy trzeba rozbierać tapicerkę drzwi, czy można wyciągnąć od zewnątrz?
: 2013-12-10, 10:03
autor: Zielkq
Może to Ci jakoś pomoże:
http://nissan4u.com/parts/almera/el_n15 ... tration_4/
http://nissan4u.com/parts/almera/el_n15 ... tration_3/
Choć na logikę, gdyby dało się wyciągnąć cały bębenek od zewnątrz, to po co byłoby wybijać szybę, jak można byłoby cały zamek wyciągnąć?
Zapraszam też tutaj:
viewtopic.php?t=12227&start=0 
: 2013-12-10, 16:09
autor: vixo
zdejmujesz tapicerke. Potem drucik, następnie blaszkę która jest dookoła bębenka i wtedy wyjdzie
: 2013-12-22, 16:34
autor: cz62
1.Nie wziąłem się jeszcze samodzielnie za naprawę zamka, ale byłem u fachowca od zamków i powiedział mi, że ten zamek jest nierozbieralny i trzeba wymienić na nowy- czy rzeczywiście tak jest? Czy wtedy trzeba mieć dwa kluczyki? (jeden do drzwi i jeden do stacyjki). Może ktoś przerabiał już ten temat i ma jakieś rozsądne rozwiązanie?
2. Opis wyciągnięcia bębenka jest ok, tylko jak tam włożyć rękę żeby to zrobić? Trzeba znać jakiś sposób?
: 2013-12-29, 21:54
autor: ryzykantos
Co prawda nie zrobiłem tego w mojej almerze, ale w aucie mojego ojca podobnie zaciął się zamek. Psiknąłem tam sporą ilość odmrażacza do zamków i pomogło, mimo, że nie było mrozu. To także smaruje i konserwuje, tym samym czyści. Spróbuj tego, a może oszczędzisz sobie problemu

.
: 2013-12-30, 19:52
autor: janusz
Ryzykantos do płukania i mycia lepsza jest nafta. Odmrażacze do zamków potrafią niekiedy narobić jeszcze większej szkody.
: 2014-01-02, 07:04
autor: sergiej
ja używam takiego środka ktory sie nazywa Multi od wurtha ...dobrze sie z zamkami obchodzi
