Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Rdza - miejsca korozji

Moderator: sergiej

Awatar użytkownika
agaj666
fanatyk nissana
Posty: 427
Rejestracja: 2010-07-02, 10:11
Lokalizacja: koło Warszawy
Kontakt:

Post autor: agaj666 » 2012-08-18, 15:03

maniek_NKP pisze:kogut, u mnie też tam się gromadzi błoto zmieszane z liśćmi i innymi syfami. 1-2 do roku rozkręcam to wszystko tak jak ty, potem delikatnie to wybieram i na koniec wymywam resztki wodą. Czyszczenie tego jest zasadne bo błoto trzyma wilgoci co napewno przyspieszy korozję. No niestety, "ten typ tak ma".
U mnie było nabite błota na maxa ale po wyczyszczeniu nie było śladu rudej. Nawaliłem tam towotu na grubo i starczy na jakiś czas. Po ubiegłorocznej walce z rudą ,w tym roku nie pokazały sie nowe wykwity poza jednym ale został unicestwiony. Lewy próg się jakoś trzyma, prawy, od słupka, cóż.... ulotnił sie i został "naprawiony" taśmą Mc Gyvera :)
Kiedyś to zrobię porządnie....

barteque

[N15] Rdza - tylna klapa w HB

Post autor: barteque » 2012-11-06, 11:18

Witajcie

Mam dwa problemy związane z rdzą w mojej Almerze 5d '96:

1. pojawiła się rdza we wnęce tablicy rejestracyjnej

Mechanik polecił mi "Kup Pan blendę z wersji po Face liftingu i wstaw Pan sobie"

czy ktoś robił taką przeróbkę?
co ewentualnie można zrobić by to miejsce naprawić? dodam że zależy mi bardziej na trwałości niż na wyglądzie bo auta i tak nie będę już sprzedawał...

2. rdza w okolicy anteny przy lewym słupku, lakiernik mówił że to kiepska sprawa a nie chciałbym żeby sie okazało że cały dach do pomalowania jest...
Co z tym zrobić?


Czy możecie ewentualnie polecić jakiegoś taniego lakiernika z Warszawy lub okolic?

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-11-06, 12:49

Mechanik polecił mi "Kup Pan blendę z wersji po Face liftingu i wstaw Pan sobie"
Chodziło mu o tę plastikową ? Debil jakiś ?! To jakiś druciarz, a nie blacharz, że polecił Ci to przykryć a nie zrobić wstawki z kawałka blachy (ja tak mam). Nawet tego nie lakierowałem, bo nie widać tego pod tablicą rej.

barteque

Post autor: barteque » 2012-11-06, 12:52

Ja zrozumiałem że chodziło mu o zabezpieczenie tego co tam jest pordzewiałe [wycięcie, zamiana na blachę] a na wierzch dać tę plastikową by sie na przyszłość już nie paprało...

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2012-11-06, 22:55

jak masz chociaż troche zdolności manualnych to sam to ogarniesz zdzierasz rdze dajesz podkład reaktywny podkład akrylowy szpachle i lakierujesz buła z masłem jak dobrze psikniesz śprejem to nie bedzie widać ja ostatnio robiłem bomble rdzy na nadkolu efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania a to był mój pierwszy raz :D
Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-12-12, 13:00

Bart-qlka2 pisze:Witam!
Ja dodam od siebie tyle że u mnie rdzewieją też nadkola od strony wewnętrznej tj. bagażnika w miejscu łączenia z elementami budy. Normalnie tego nie widać, trzeba zajrzeć za szmatę z bagażnika z lewej i prawej. Zerknijcie u siebie tam czym prędzej. Może jeszcze nie jest za późno tak jak u mnie. Ja muszę to połatać.
Witam

jestem świeżo po wymianie progów i rantów tylnych nadkoli (wersja 3D). Ostatnio zabrałem się za konserwację. Podwozie zdrowe, ale ch... mnie strzelił jak łapa sięgnąłem do tej wnęki nadkola, która opisał kolega wyżej. Z obu stron zgniłe te blachy na łączeniach nadkola i błotnika. Nie dziwi mnie to bo została ta wnęka tak zaprojektowana, że zawsze tam się zbiera błoto.
Robił ktoś już tę wnękę ?Jak się tam dostać ? Bo jak rozbiorę tapicerkę w środku auta (fotele, boczki itp), to i tak nie zobaczę tego łączenia od wewnątrz - widać je tylko od strony koła jak się popatrzy w górę. Zastanawia mnie jak tam dostanie się blacharz .

Prosiłbym o podpowiedzi, dzięki.

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2012-12-12, 20:22

maniek nadkola trzeba na tył kupić jak ogarniesz te nadkola to daj znać co i jak a najlepiej foty porób tez musze się tym za wczas zabrać
Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-12-12, 21:49

nie widziałem nadkoli reperaturek do N15. I chyba ich nie ma. Raczej tutaj rola blacharza we wstawianiu z kawałków blachy i rzeźba. Tylko zastanawiam się jak tam się dostać do tego nadkola.

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2012-12-12, 23:12

Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

Awatar użytkownika
agaj666
fanatyk nissana
Posty: 427
Rejestracja: 2010-07-02, 10:11
Lokalizacja: koło Warszawy
Kontakt:

Post autor: agaj666 » 2012-12-13, 08:10

killer2000, reperaturka to co innego niż nadkole. Nadkole chroni wnękę ale ranty błotników się sypią i szukamy blacharskiego elementu.

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-12-13, 09:42

Może uściślijmy, mi poleciały nadkola -wnęki, ale te blacharskie elementy. Plastikami to mogę je tylko przykryć, a ja chcę wstawić nowe elementy blacharskie tam. Jak popatrzysz we wnęce na koło w górę to jest po obu stronach takie zagłębienie gdzie gromadzi się błoto itp co jest prostą droga do gnicia.
Ranty mam już zrobione.

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2012-12-13, 13:17

juz wiem o co chodzi ale takie nadkola plastikowe to muszą być żeby właśnie tam na tych rantach się syf nie zbierał
Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-12-13, 14:35

Tzn. do tych plastikowych nadkoli mam mieszane uczucia. Bo co prawda nie zbiera się tam bezpośrednio syf, ale gromadzi się on na rantach czyli łączeniach plastiku z blachą. Poza tym zawsze coś się tam dostanie.
Jak myję auto (średnio raz na 2 miesiące) to zawsze spłukuje podwozie i właśnie te wnęki nadkoli. A jak założę plastiki to już tam nie umyję.

szymektoja
aktywny forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 2010-12-30, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: szymektoja » 2012-12-13, 18:50

Lepiej, zeby w ta blache nie uderzaly kamyczki inne, czyste byc nie musi, wazne, zeby wysychalo a przy takich nadkolach bedzie.

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2012-12-14, 14:25

Z plastikami zobaczymy, na razie trzeba ogarnąć to co jest z tymi nadkolami.

Jak ktoś to robił to proszę o informacje jak tam się najlepiej zabrać i jak to zrobić -czy z kawałków blachy czy może inaczej to zabezpieczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria”