Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

bagażnik w n15

Moderator: sergiej

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

bagażnik w n15

Post autor: tomek1317 » 2011-01-14, 11:01

Witam wszystkich posiadaczy nissanów :rolleyes: Szukałem dość długo w necie i na forach ale nie mogę się doszukać interesujących mnie wiadomości. Kupiłem ostatnio czujniki parkowania (jestem niedzielnym kierowca i potrzebuje wspomagania parkowania) i zastanawiam się jak najlepiej "puścić" kabelki od każdego z 4 czujników do środka bagażnika gdzie będzie znajdowała się stacja kontrolna. Wyjąłem wszystko z bagażnika i szukałem jakiś dziurek (pomyślałem 98 rok więc może coś się znajdzie) ale nic, wszystko szczelne :unsure: więc teraz potrzebuje porady jak puścić owe 4 kabelki od zderzaka do bagażnika. Czy normalnie przez klapę (mam hatchback 3d) nad uszczelką ? może ktoś podzieli się wiedzą z tego zakresu ??

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-01-14, 12:02

Witam

Ja też zamontowałem sobie czujniki parkowania, choć nie uważam się za niedzielnego drajwera - w końcu jeżdżę najlepiej na świecie :D

Centralkę zamontowałem na ściance po lewej stronie - tam gdzie masz oświetlenie. U mnie na taśmie dwustronnej trzyma się od 3 lat i spokój. To miejsce też jest dobre właśnie z drugiego powodu. Otóż znajduje się tam nieco niżej taki wlot (kratka) przysłonięta boczną częścią osłony zderzaka - dostaniesz się do niej bez konieczności jego demontażu.

Stamtąd też wyprowadzisz kable z czujnikami z bagażnika i najlepiej opaskami samozaciskowymi zepniesz po kolei wzdłuż zderzaka.
Nic nie wiercić (poza otworami w osłonie zderzaka oczywiście - na czujniki)

Jakby co to pisz, temat mam zgłębiony, sam montowałem.

P.S. Wyświetlacz najlepiej przykleić do lusterka wstecznego - moim zdaniem najlepsze miejsce.

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-01-14, 18:40

Dzięki Maniek za odpowiedź. Jutro biorę się za montowanie. Powiedz mi jeszcze takie coś: skąd ciągnałęś zasilanie ? wiem że, ze świateł wstecznych ale z klapy aż czy z kostki obok światełka (powinny być tam gdzieś przewody wstecznych świateł chyba :-| )

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-01-14, 19:50

ja zrobiłem tak. Najpierw wypiąłem wspomnianą przez Ciebie kostkę potem przekręciłem kluczyk w stacyjce i wbiłem wsteczny. Miernikiem sprawdziłem, który to kabelek i na krótkim odcinku zdjąłem z niego kawałek izolacji tak by móc wpiąć się z zasilaniem centralki. Potem już lutownica i taśma izolacyjna. Z klapy nie ma sensu ciągnąć.

Dalej kabel do wyświetlacza ciągnąłem z centralki za tylnym plastikowym boczkiem pasażera (wersja 3 drzwiowa) potem wzdłuż progu razem z innymi przewodami. Następnie musisz zdjąć taką plastikową osłonę w kabinie ( po lewej od pedału sprzęgła), która jest mniej więcej na początku progu i za nią najlepiej wrzucić kabelek. Reszta to już demontaż osłony słupka (delikatnie, ale z wyczuciem) i w podsufitce do lusterka.

Ja tak zrobiłem i jest ok :)

Polecałbym dobre skupienie się i wymierzenie miejsc na otwory w osłonie zderzaka, bo potem nie ma zmiłuj... Ja w zestawie miałem otwornicę do tego przeznaczoną.

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-01-14, 20:02

no ja też mam otwornice i mam zamiar w ten czarny pasek (bo mam niebieski zderzak) na zderzaku się wwiercać. nie wiem czy wszystkie z tyłu (odległości pomiędzy każdym też mnie interesują) dać czy dwa z tyłu a dwa z boku zderzaka. Chyba pozostanę przy opcji wszystkie z tyłu tylko dwa skrajne po max 10 cm od zagięcia zderzaka. Ja Ty masz ??

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-01-14, 20:27

Tzn ja dałem wszystkie w równych odstępach od siebie, a czego dwa na rogach z przewagą tyłu :) a dwa pozostałe pomiędzy nimi. Odległości nie jestem teraz w stanie podać, ale mogę jutro pomierzyć i zrobić foto.

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-01-14, 20:36

byłbym bardzo wdzięczny, bo jak sam mówisz nie ma zmiłuj jak się pomylę :cry: praktycznie już wszystko wiem, tylko montaż mi zostaje. Kupiłem coś takiego http://allegro.pl/czujniki-parkowania-v ... 00831.html i początkowo chciałem wmontować w zderzak i pomalować na niebiesko, ale jak się dowiedziałem że na 99% mogą nie działać po malowaniu to jednak wmotuje je w listwę na zderzaku. Dzięki za pomoc, mój numer gg 8700106 jak jutro będziesz te namiary na czujniki to daj jakieś info. ;-)

Awatar użytkownika
maniek_NKP
fanatyk nissana
Posty: 425
Rejestracja: 2010-02-17, 20:17
Lokalizacja: DW

Post autor: maniek_NKP » 2011-01-15, 14:39

Ok, poniżej fotki (nie najlepszej jakości, bo mało czasu):

Obrazek

Obrazek

Odstęp pomiędzy czujnikami to 40 cm. Te dwie skrajne łapią spokojnie narożniki, czyli np. słupek - są umieszczone na łuku zderzaka.

tomek1317
nowy na forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-04, 12:29
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: tomek1317 » 2011-01-15, 16:41

Dzięki Maniek. Profesjonalna robota ;-) zrobię identycznie jak Ty. Jak będę miał jakieś pytania (raczej nie) to będę pytał. Zastanawiam się jeszcze na woltomierzem do akumulatora np. http://allegro.pl/panelowy-woltomierz-l ... 62105.html tylko nie wiem czy to nie będzie jakiś "wiejski tuning" taki wyświetlacz w aucie. Zastanowię się jeszcze. Tak czy inaczej Maniek wielkie dzięki za pomoc i zaglądaj na forum bo będę potrzebował jeszcze porad w innych sprawach. aaaa ...jeszcze za pamięci. Nie mam letnich opon (felg też nie ale na 14 stalowych chyba bedę śmigał bo cienko z kasą na większy wydatek) i myślę, że rozmiar 185/60 r14 będą ok, czy może zaszaleć i 195/60 r14 wstawić ?

[ Dodano: 2011-01-15, 19:56 ]
Potrzebuje jeszcze jednej wskazówki. Które kable zasilania to wsteczny w bagażniku. Są dwie kostki w jednej dwa kable (myślałem że te i naciąłem, ale to nie te) i druga kostka z 8 kabelkami. i nie chce każdego nacinać (nie mogę kostki wypiąć :-x )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria”