Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N15] Prowadnice hamulcowe tył

Moderator: sergiej

ubojdok
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-05, 23:02

[N15] Prowadnice hamulcowe tył

Post autor: ubojdok » 2018-06-06, 00:21

Witam,

wziąłem się za regeneracje hamulców w mojej almerze n15 gti. Zaciski, jarzma oddałem do piaskowania a w miedzy czasie zamówiłem zestawy naprawcze.
O dziwo wszystko pasuję ale prowadnice do tylnych jarzm są nieco inne niż miałem założone i nie wiem jakie powinny być. W jarzmach pracowały prowadnice takie jak na zdjęciu te z prawej strony natomiast w zestawie naprawczym mam jedna pełną a druga z wycięciem i gumką Co lepiej założyć? Wersje z zestawu jedna pełna jedna z wycięciem i gumka czy tak jak było dwie pełne ? A jeśli polecacie tą z gumką to która prowadnica idzie gdzie ? Grubsza bez wycięcia na dolny otwór tak aby przy hamowaniu mogła dostać większą siłą czy na odwód ? Pozdrawiam

Obrazek

Awatar użytkownika
matek_p
fanatyk nissana
Posty: 413
Rejestracja: 2016-07-06, 22:31
Lokalizacja: Gliwice

Re: [N15] Prowadnice hamulcowe tył

Post autor: matek_p » 2018-06-06, 09:30

Jeżeli stare prowadnice niczym od siebie się nie różnią (nie pamiętam dokładnie jak to tam wygląda) a dodatkowo są w dobrym stanie to możesz wyczyścić i dać tą jedną starą. Jeżeli chcesz dać nowe to... To wydaje mi się, że dobrze będzie jak całą dasz u góry a tą z gumką na dole. Posmaruj dobrze, poskładaj, zrób test.
Let the force be with you!

My EX. N15 GTi :arrow: N15 GTi SportLine

Aktualny projekt :arrow: BMW E60 Czarnulka

nanab
wiem o czym pisze
Posty: 82
Rejestracja: 2017-04-09, 22:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [N15] Prowadnice hamulcowe tył

Post autor: nanab » 2018-06-07, 16:17

Ta gumka to najwyraźniej regulator cofający klocek. Tylko że takich się nie smaruje.
Jaka gdzie nie ma znaczenia.
Masz instrukcję do tego zestawu?

krychmax
nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-12-23, 16:16
Lokalizacja: Mogilno

Re: [N15] Prowadnice hamulcowe tył

Post autor: krychmax » 2019-03-20, 21:24

Prowadnice z " gumką" [tłumikiem drgań zacisku] montuje się po stronie atakującej tarczy hamulcowej - kierunek obrotu tarczy do przodu. Gdy patrząc od strony koła, zacisk hamulca znajduje się z lewej strony tarczy- to u góry,jak z prawej to na dole.W mojej almie gti były takie orginalne . Przy okazji odnośnie niedostępnych na rynku prowadnic zacisków przednich do almery gti . Zmontowałem na śrubę -prowadnicę od x-traiala,która siedzi tam w tylnym zacisku. Link https://allegro.pl/oferta/sruba-zacisku ... 7903830520 Występuje ona też w innych modelach nissana numer OE:441408J100 . Zrobiłem trochę kilometrów i jest ok, efektów ubocznych nie stwierdzono. Gwint pasuje, jest ten sam. Różnice wymiarów względem orginału -urwanej to ;jest dłuższa o 1 mm [wchodzi do końca ],średnica prowadnicy w miejscu gdzie wchodzi w jarzmo to 8,2mm [orginał ma 8,5mm] . Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i Hamulce”