Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

piszczy przy jezdzie na wprost - odglos z zewnatrz..

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Nissan p11 TD
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-08-24, 13:31
Lokalizacja: podkarpacie, UK

piszczy przy jezdzie na wprost - odglos z zewnatrz..

Post autor: Nissan p11 TD » 2012-03-25, 22:31

Przepraszam jesli juz gdzies bylo, szybko przeszukalem tematy wyszukiwarka ale nie bardzo znalazlem cos na taki temat.. chodzi o to ze ostatnio cos zaczylo mi popiskiwac dosc bolesnie dla ucha przy jezdzie na pwrost powolutku.. - szybko jak jade to nic - wiadomo zaglusza opor powietrza i warkot silnika (inne odglosy) ale jak powolutku 5 - 10km/h jade to cos (nie zawsze - tylko od czasu do czasu) piszczy (slychac dobrze tylko przy otwarty oknach) - Nie wiem na ile to powazne.. jesli zrobie samochodem zmijke (slalom) to niby nie piszczy mocnie - a wrecz ustaje.. czasem jade i nie ma zadnego pisku a czasem zaczyna piszczec i trwa to ciagle... - czyzby lozysko ktores..?? na ile to powazne.. planuje wkrotce powrot do kraju tym samochodem i chcialbym wiedziec czy musze sie tym bardzo przejmowac.. wszak musze zrobic 2000km na raz...
Pozdro dla wszystkich z dobrym uchem..
Moj NISSAN P11 na sprzedaz:

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Wole diesle bo choć to traktory i muły to są trwałe i niezawodne..;)

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-03-25, 22:34

Nissan p11 TD łożysko albo Ci gdzies hamulce obcierają

Awatar użytkownika
misiek82
aktywny forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: 2010-01-14, 09:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: misiek82 » 2012-03-26, 09:12

zobacz czy masz jeszcze klocki ;-)

bravomen
wiem o czym pisze
Posty: 51
Rejestracja: 2011-01-17, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bravomen » 2012-03-26, 09:24

U mnie dokładnie takie same piski dochodziły z prawego przodu. Niby zacisk pracował, odbijał ładnie ale jednak potrafił się przyblokowywać. Ewidentnie szybciej kończyły się klocki z prawej strony (szczególnie od wewnętrznej strony), gdy z lewej miałem niemal 3/4 klocków to z prawej już na wykończeniu (po 10 tyś).
Pomogła regeneracja zacisku, tj. zmiana wszystkich gumek i porządne nasmarowanie pastą do cylinderków.

Awatar użytkownika
Piotrek_S
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-09, 20:30
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: Piotrek_S » 2012-03-26, 09:26

Jak zacznie piszczeć to lekko zacznij hamować - jak przestanie to znaczy, że gdzieś przy klockach. A jak nie to...

Postaw przód auta na podnośnikach, zdejmij oba koła, odpal auto, jedynka i nasłuchuj skąd piszczy.

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2012-03-26, 15:30

Na bank to klocki. Trzeba je posmarować , tak to nie żart. Trzeba delikatnie posmarować na styku klocka z zaciskiem , na tych blaszkach. Oczywiście wcześniej czyszcząc wszystko dokładnie.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce”