Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Zimowa przygoda, nie odbijają klocki

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

gniado
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-12-19, 22:19
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[P11/WP11] Zimowa przygoda, nie odbijają klocki

Post autor: gniado » 2011-03-24, 12:30

Hej
Zimową porą, gdy jeszcze było chłodniej miałem taką nieprzyjemną sytuację, że na zakręcie na lodzie wpadłem w poślizg. Na szczęście obyło się bez kolizji jakiejś mocno szkodliwej, uderzyłem jedynie w krawężnik. Kumpel miał rok wcześniej w Astrze II taką historię i zawiecha dostała mocno po dupie, więc od razu sprawdziłem czy nie ma tych samych problemów, jakie były u niego (m in znacznie cofnięte koło, jazda wręcz zygzakiem). Nie było. Jednak od wtedy zaczęło przy większych prędkościach odzywać się przednie prawe koło, a nawet zauważyłem że łapie ciepło.
Wczoraj natomiast sprawdziłem je jeszcze raz i było na maksa gorące. Jak głupek dopiero dziś wpadłem na pomysł że mogę Primę podnieść na lewarku i zerknąć co tam się dzieje. Koło ledwo co udało mi się zdjąć, ale jak już zdjąłem to zdiagnozowałem problem: klocki są wręcz przylepione do tarczy.
Raczej na pewno jest to wina uderzenia, bo przed nim tego nie było. Jest jakaś możliwość, aby problemu się pozbyć?

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2011-03-24, 13:47

Sprawdź czy prowadnice zacisku się przypadkiem nie zapiekły i do sprawdzenia tłoczek zacisku .
Jak samochód dobrze się prowadzi , nie ściąga to mogłeś wyjść bez uszkodzeń po uderzeniu w krawężnik .
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

gniado
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-12-19, 22:19
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: gniado » 2011-03-24, 15:04

no nie ściąga tak, żeby to było spowodowane krawężnikiem, tak mi się wydaje... Tylko ta temperatura i szumienie, no i czasem jak szumienie jest większe to ściągnie na prawo (gdzie nie odbijają)...

Jak można je sprawdzić? Czy opcja to tylko wizyta w warsztacie? Jutro chcę Primie zrobić "salon spa" także i tam bym zerknął...

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2011-03-24, 17:26

Jestem ciekaw czy po uderzeniu nie skrzywił się czop piasty.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

gniado
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-12-19, 22:19
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: gniado » 2011-03-24, 17:45

czym się to może objawiać i jakie mogą być skutki?

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2011-03-24, 22:27

Tym , że koło w stosunku do reszty będzie krzywo stało. Również do zacisku hamulcowego. Zacisk nie będzie równolegle do tarczy.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

gniado
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-12-19, 22:19
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: gniado » 2011-04-01, 01:23

Hmm, wysłałem post a go nie ma parę godzin później heh

Dziś autko postało u mechanika, okazało się, że zimowa przygoda nie pozostawiła ŻADNYCH śladów. Zbieg okoliczności. Do wymiany po prostu były już klocki no i to, co wyczytałem na forum (tj górne wahacze) a także to, co powiedział mi 'pan Henio' na przeglądzie (tj dolne wahacze). No nic, dziś wymieniłem klocki. Na wahacze przyjdzie czas jak tylko będzie zastrzyk gotówki.

Dzięki za wszystkie rady!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce”