Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Miękkie hamulce

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

TigerA1
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-08, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

[P11/WP11] Miękkie hamulce

Post autor: TigerA1 » 2010-08-10, 13:51

Witam
Odnoszę wrażenie że hamulce w moim aucie są jakieś miękkie ? Na badaniu technicznym wszystko jest ok, tarcze sprawdzone ładne bez bruzd, klocki zużyte może w 20% (cały tył-klocki i tarcze nówki) I moje pytanie czy to taka uroda nissana ? Jak pojeździłem teraz Volvo S60 to mój Nissan w porównaniu z volviakiem nie hamuje ?.
A może należy zmienić płyn hamulcowy na nowy ?
Czekam na sugestie i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michalllo
fanatyk nissana
Posty: 2156
Rejestracja: 2009-12-09, 00:24
Lokalizacja: Płock

Post autor: Michalllo » 2010-08-10, 13:59

Płyn hamulcowy zaleca sie wymieniać co 2 lata. Jezeli masz miękki pedał to być może są zapowietrzone. a co do takich porównań to nie ma za bardzo sensu bo to zależy od "czułości" hamulców. Rózni producenci róznie do tego podchodzą i dwa nowe modele podobnej klasy bedą sie róznić siła nacisku na pedał hemalcu.
Nasze Nisma
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nissan/Sunny/60133
http://www.polskajazda.pl/Samochody/Nis ... ima/105105
Pozdrawiamy Wszystkich.
MICHAŁ Z ZOSIĄ oraz KAMILKIEM i MARCINKIEM :)

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2010-08-10, 14:03

A przy wymianie jakiego najlepiej płynu hamulcowego użyć i ile go zazwyczaj wchodzi?
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

TigerA1
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-08, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TigerA1 » 2010-08-10, 14:19

Michalllo pisze:Płyn hamulcowy zaleca sie wymieniać co 2 lata. Jezeli masz miękki pedał to być może są zapowietrzone. a co do takich porównań to nie ma za bardzo sensu bo to zależy od "czułości" hamulców. Rózni producenci róznie do tego podchodzą i dwa nowe modele podobnej klasy bedą sie róznić siła nacisku na pedał hemalcu.
To nie jest "taki" miękki pedał (trudno mi to wytłumaczyć ), hample na 100% nie są zapowietrzone, a co do porównania to chodziło mi o charakterystykę działania.
Po swoim wsiadłem do Volvo i wyjeżdżając z parkingu mało głową szyby nie wybiłem.
Ja lubię jak hampel bierze tak "od razu" i jest twardy, twardszy niż w moim aucie.
Ale dzięki za odpowiedź, zmienię płyn hamulcowy, ten ma ponad 2 lata więc pewnie już nie działa z pełną mocą.
Pzdr.

hary7
stały bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 2010-01-02, 00:03
Lokalizacja: Susz

Post autor: hary7 » 2010-08-11, 17:43

Z tymi hamulcami to cudów nie zrobisz, wymiana płynu hamulcowego nic Ci nie polepszy. Co najwyżej opony o lepszej przyczepności dadzą zauważalny efekt. A jeśli Twoja nyska to diesel to proponuję ciekawy eksperyment :mrgreen: Uruchom silnik i na postoju wciśnij mocno hamulec tak na 1 minutę a później opisz nam swoje spostrzeżenia :-o :mrgreen:

TigerA1
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-08, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TigerA1 » 2010-08-12, 21:44

hary7 pisze:Z tymi hamulcami to cudów nie zrobisz, wymiana płynu hamulcowego nic Ci nie polepszy. Co najwyżej opony o lepszej przyczepności dadzą zauważalny efekt. A jeśli Twoja nyska to diesel to proponuję ciekawy eksperyment :mrgreen: Uruchom silnik i na postoju wciśnij mocno hamulec tak na 1 minutę a później opisz nam swoje spostrzeżenia :-o :mrgreen:
Nie diesel tylko 2.0 benzyna poza tym z H-CVT, płyn zmieniłem i jest .... lepiej, pedał twardszy i o to mi chodziło. a opony raczej "dobre" mam.
Pzdr

Awatar użytkownika
Grimm
wiem o czym pisze
Posty: 48
Rejestracja: 2010-01-06, 12:38
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: Grimm » 2010-08-31, 07:09

Sprawdziłbym jeszcze cylinderki, mogą puszczać.
patrzę w dół na góry

nice-wawa
fanatyk nissana
Posty: 948
Rejestracja: 2009-12-09, 08:33
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: nice-wawa » 2010-08-31, 07:41

Wydaje mi się ze porównanie hamulców volvo v60 do Primery P11 to troszkę kiepskie rozwiązanie bo P11 została o pięć lat wcześniej zaprojektowana.
A dodam od siebie że każdym samochodzie inaczej pracuje hamulec nożny i trzeba się przyzwyczaić .

Polecam się przejechać starym Citroenem CX i tam wyczuć hamulec.
jeśliś głupi to milcz niech pomyślę że mędrzec

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce”