Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Cylinderki hamulcowe -JAK ? (wymiana krok po kroku)

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
pawio15
aktywny forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2012-11-28, 16:23
Lokalizacja: Puławy

Cylinderki hamulcowe -JAK ? (wymiana krok po kroku)

Post autor: pawio15 » 2012-12-07, 13:12

witam
jak wymienic krok po kroku cylinderki hamulcowe w Primerze p10????? ;]

Awatar użytkownika
Paweł12
stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 2012-09-05, 21:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Paweł12 » 2012-12-07, 16:10

wydaje mi się że będzie tak samo jak w mojej. czyli p11. zdejmujesz koło/ zdejmujesz bębęn/ szczeki/a potem masz cylinderek. odkręcasz przewód z tyłu tarczy kotwicznej potem 2 śrubki po bokach tego przewodu powinny być, Cylinderek może on wychodzić z oporem ale jak wymieniasz to raczej nie chcesz go regenerować tylko zakładasz nowy. w takim przypadku nie krępuj się i nie żałuj młotka:) możesz a nawet powinieneś wyczyścić otwór papierem ściernym. możesz również dać trochę smaru będzie łatwiej złożyć. potem wszystko w odwrotnej kolejności zakładasz. z kołem możesz się wstrzymać żeby było Ci łatwiej odpowietrzyć układ hamulcowy. jeżeli nie wiesz jak odpowietrzyć to już mówię. potrzebna Ci będzie druga osoba. wsadzasz Ją za kierownice a sam odkręcasz odpowietrznik a osoba za kierownica wciska kilkakrotnie pedał hamulca aż spadnie do podłogi i trzyma. w tym momencie jak pedał jest w podłodze i z odpowietrznika leci jednostajnie płyn Ty zakręcasz odpowietrznik. osoba w samochodzie puszcza pedał. jeżeli po kilku krotnym wciśnięciu pedału będzie się robił tzw twardy to jeszcze raz powtarzasz. jeżeli wymieniasz jeden cylinderek to odpowietrzasz tylko te jedno koło bo reszta układu niema się jak zapowietrzyć. Jeżeli Cię tym wystraszyłem to wybacz ale to jest bynajmniej jak dla mnie łatwiejsze niż podrapać się po tyłku w rękawiczkach zimowych:)) Jeżeli popełniłem jakiś błąd to proszę poprawcie mnie, z tego co wiem to powinno być dobrze chociaż z p10 nie miałem do czynienia:))

Pozdrawiam:))
ZdrowaśTurbinoPowietrzaśPełnaGaz z Toba BłogosławionaśtyMiędzyKolektorami i BłogosławionyOwocŻywotaTwojego Moment
ŚwiętaTurbinoMatkoMocyMódlSię za NamiWolnymiTeraz i w GodzinęBrakuWachyAmen

Awatar użytkownika
pawio15
aktywny forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2012-11-28, 16:23
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pawio15 » 2012-12-07, 16:58

Dzięki wielkie, akurat nie zdązyłem tego przeczytać :D bo zrobiłem to przed przeczytaniem tej instrukcji ;p kolega mi pomógł i robiliśmy tak samo jak napisałeś . IDENTYKO ;]

Awatar użytkownika
Paweł12
stały bywalec
Posty: 125
Rejestracja: 2012-09-05, 21:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Paweł12 » 2012-12-07, 17:45

Gratulacje zostałeś bohaterem w swoim domu:)) powodzenia na przyszłość w naprawach samodzielnych:))
ZdrowaśTurbinoPowietrzaśPełnaGaz z Toba BłogosławionaśtyMiędzyKolektorami i BłogosławionyOwocŻywotaTwojego Moment
ŚwiętaTurbinoMatkoMocyMódlSię za NamiWolnymiTeraz i w GodzinęBrakuWachyAmen

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce”